Rusiya qaz qiymətlərini artırsa, Ermənistan iki qurumu tərk edəcək: İrəvandan bəyanat
"Rusiya respublikaya tədarük edilən qazın qiymətini artırmaq qərarına gələrsə, Ermənistan Kollektiv Təhlükəsizlik Müqaviləsi Təşkilatı (KTMT) və Avrasiya İqtisadi İttifaqından (Aİİ) çıxacaq".
-ın "İnterfaks"a istinadən xəbərinə görə, bu barədə Ermənistan parlamentinin spikeri Alen Simonyan jurnalistlər üçün keçirilən brifinqdə bəyan edib.
"Bu cür danışıqlar, məsələn, Ermənistan mallarının idxalı və ya qaz qiymətləri ilə bağlı danışıqlar yeni xəbər deyil. Deməliyəm ki, əgər onlar belə bir qərar qəbul etsələr, Ermənistan öz qərarını verəcək və birdəfəlik KTMT və Aİİ-dən çıxacaq", - deyə o qeyd edib.
"Amma düşünmürəm ki, məsələ bu nöqtəyə gəlib çatar, çünki bilirəm ki, iki ölkə liderləri arasında çox yaxşı və effektiv söhbət baş tutub", - Simonyan əlavə edib.

В Армении назвали окончательное условие выхода из ОДКБ и ЕАЭС
Как передает Median.Az со ссылкой на "Интерфакс", об этом заявил спикер парламента Армении Ален Симонян.
"Подобные разговоры не являются новостью, к примеру, разговоры об импорте армянских товаров, о цене на газ. Должен сказать, что если они примут такое решение, Армения примет свое решение и окончательно выйдет из ОДКБ, из ЕАЭС", - сказал Симонян на брифинге для журналистов в субботу.
"Но не думаю, что дело дойдет до этого, поскольку я знаю, что состоялся очень хороший, эффективный разговор между главами двух стран", - добавил он.
Переговоры премьера Армении Никола Пашиняна и президента России Владимира Путина прошли 1 апреля в Москве.