Simonyan: "Ermənistan Rusiya ilə münasibətlərdəki gərginliyi davamlı saxlaya bilməz"
"Sputnik Ermənistan"a istinadən xəbər verir ki, bunu Ermənistan Parlamentinin spikeri Alen Simonyan deyib.
A.Simonyan söyləyib ki, ölkəsinin siyasi vektorunu dəyişməsi ilə bağlı deyilənlər də həqiqətə uyğun deyil:
"Ermənistan öz suverenliyi və müstəqilliyini qoruyur. Biz yalnız aldadıldığımızı görəndə fikir bildirir, bununla bağlı məsələ qaldırırıq. Rusiya da daxil olmaqla, hər hansı bir dövlətlə əlaqələrimizə son qoyacağımızı deməmişik. Rusiya ilə münasibətlərdəki gərginliyi davamlı olaraq saxlaya bilmərik".
A.Simonyan Kollektiv Təhlükəsizlik Müqaviləsi Təşkilatı (KTMT) ilə bağlı danışarkən isə bildirib ki, bu qurum ilk növbədə özünün mövcud olub-olmadığını dəqiqləşdirməlidir.скачать dle 11.3

Спикер парламента Армении: Ереван не восстановит свое полноценное участие в ОДКБ
Армения не может бесконечно сохранять напряженность в отношениях с Россией. Так спикер Нацсобрания Ален Симонян прокомментировал журналистам последние контакты между Ереваном и Москвой.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на Sputnik Армению.
Спикер парламента РА назвал разговоры о том, что страна сменила вектор, не соответствующими реальности.
Он также заявил, что все те вопросы, которые были у Еревана, остаются актуальными и сейчас. Тем не менее нужен разговор, в ходе которых армянская сторона "получила бы ответы на свои вопросы".
В ответ на соответствующий вопрос Симонян заявил, что вряд ли Ереван пересмотрит свою позицию и восстановит свое полноценное участие в ОДКБ по итогам этого диалога.
"ОДКБ сама должна пересмотреть себя, понять, она существует или нет", - сказал спикер.скачать dle 11.3