Neftçilər xəstəxanasında həkim qəbuluna düşməkdə PROBLEM - Video
Səhər tezdən gələrək saatlarla həkim qəbuluna düşmək üçün növbədə gözləyirlər. Bu insanlar arasında ahıllar da var, vəziyyəti ağır olanlar da...
Görüntüləri bu gün səhər saatlarında Mərkəzi Neftçilər Xəstəxanasında növbədə gözləyən xəstələrdən biri "Xəzər Xəbər"in "WhatsApp" qaynar xəttinə göndərib. Şəhər sakini Ülviyyə Rəsulova bildirir ki, səhər erkən saatlardan xəstəxanaya gələrək həkim qəbuluna düşmək istəsə də, buna nail ola bilmir.
Şikayətçi qeyd edir ki, xəstəxanada ən böyük problem növbədə saatlarla gözləməkdir.
Bənzər problemlə üzləşən digər şəxslər də xəstəxanadakı növbə sisteminin qeyri-mütəşəkkil olmasından şikayət edirlər.
Məsələ ilə bağlı Mərkəzi Neftçilər Xəstəxanasından bildirilib ki, müraciətlər müəyyən gün və saatlarda daha sıx olur. Vətəndaşların əksəriyyəti eyni günlərdə və pik saatlarda tibbi xidmətə müraciət etməyə üstünlük verir. Bu isə bəzi günlərdə sıxlığın artmasına səbəb olur.
Xəstəxanadan o da qeyd olunub ki, elektron növbə sistemi müraciətlərin daha effektiv tənzimlənməsinə, növbələrin azaldılmasına və gözləmə müddətinin optimallaşdırılmasına xidmət edir. Hazırda sıxlığın müşahidə olunduğu günlər üzrə axının balanslaşdırılması və vətəndaş məmnuniyyətinin artırılması istiqamətində əlavə təşkilati tədbirlər həyata keçirilir.

Многочасовые очереди в Центральной больнице нефтяников: пациенты не могут попасть на приём - ВИДЕО
Пациенты Центральной больницы нефтяников вынуждены приходить ранним утром и часами стоять в очереди, чтобы попасть на приём к врачу. Среди ожидающих - пожилые люди и больные в тяжёлом состоянии.
Соответствующие видеокадры были отправлены на горячую линию Xəzər Xəbər.
По словам жительницы столицы Ульвии Расуловой, несмотря на то что она пришла в больницу очень рано, попасть на приём к врачу ей так и не удалось.
Женщина отмечает, что главная проблема больницы - многочасовое ожидание в очередях.
Другие граждане, столкнувшиеся с аналогичной ситуацией, также жалуются на неорганизованную систему очередей в медучреждении.
В свою очередь, в Центральной больнице нефтяников заявили, что обращения пациентов особенно увеличивается в определённые дни и в часы пик.
В учреждении также отметили, что электронная система очередей создана для более эффективного управления потоком пациентов и сокращения времени ожидания. Сейчас, по словам больницы, предпринимаются дополнительные организационные меры для равномерного распределения обращений и повышения удовлетворённости посетителей.