Tiktoker "Miray"ın həbs müddəti uzadıldı
Sumqayıt polisinin keçirdiyi əməliyyatla saxlanılan "TikTok"da "Miray" ləqəbi ilə tanınan Aysel Mustafayeva yenidən hakim qarşısına çıxarılıb.
"Unikal"a istinadən xəbər verir ki, Sumqayıt Şəhər Məhkəməsində keçirilən prosesdə xanım tiktokerlə bağlı qərar qəbul edilib.
Qərara əsasən, Aysel Mustafayevanın həbs müddəti daha 2 ay da uzadılıb.
Xatırladaq ki, bundan öncə xanım tiktokerin həbs müddəti 3 ay müddətinə uzadılmışdı.
Qeyd edək ki, "Miray" ləqəbi ilə tanınan Aysel Mustafayeva "TikTok"da söyüş və təhqir dolu yayımlar aparmaqda, eləcə də postlar paylaşmaqla tanınıb. O, postlarında dəfələrlə hüquq mühafizə orqanlarını və ayrı-ayrı vətəndaşları təhqir edib.
Xanım tiktoker ötən ilin avqustunda Sumqayıt Şəhər Polis İdarəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində şübhəli şəxs qismində saxlanılıb.
Sumqayıt Şəhər Məhkəməsinin qərarı ilə onun barəsində 4 ay müddətinə həbs-qətimkan tədbiri seçilib.
Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 234.4-1-ci (narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsi - qabaqcadan əlbir olan bir qrup şəxs tərəfindən və ya mütəşəkkil dəstə tərəfindən törədildikdə) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.скачать dle 11.3

Продлён срок ареста тиктокерши Мирай
Тиктокерша Айсель Мустафаева, известная под псевдонимом Мирай, вновь предстала перед судом после задержания в ходе операции, проведённой сумгайытской полицией.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Unikal, Сумгайытский городской суд принял решение о продлении её ареста ещё на два месяца. Ранее срок содержания под стражей уже увеличивался на три месяца.
А.Мустафаева получила известность в TikTok благодаря публикациям и прямым эфирам с использованием нецензурной лексики и оскорблений. В своих постах она неоднократно высказывалась оскорбительно в адрес правоохранительных органов и отдельных граждан.
Она была задержана в августе 2025 года в качестве подозреваемой в результате оперативно-разыскных мероприятий сотрудников Сумгайытского городского управления полиции.
Решением суда в её отношении была избрана мера пресечения в виде ареста сроком на четыре месяца.
Ей предъявлено обвинение по статье 234.1-1 (незаконные приобретение, хранение, изготовление, обработка, перевозка без цели сбыта наркотических средств или психотропных веществ, совершенные в крупном размере) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.скачать dle 11.3