11-12 yaşlı aktyorlar üçün fantastik qonorar: Hər bölümə 79 min dollar
"Harri Potter"in yeni televiziya adaptasiyasında baş rolları ifa edən gənc aktyorların hər birinə birinci mövsüm üçün 500 min funt sterlinq (661 687 dollar - red.) ödəniləcək.
Bu barədə "The Sun" məlumat yayıb.
Xəbərə əsasən, Harri obrazını canlandıracaq 12 yaşlı Dominik Maklaflin, Hermionanı oynayacaq 11 yaşlı Arabella Stanton və Ron rolunu ifa edəcək 12 yaşlı Alastair Stout 32 min nəfərlik namizəd siyahısını geridə qoyaraq böyük gəlir əldə ediblər.
İlk mövsümə daxil olan səkkiz bölümün hər birinə görə uşaq aktyorlar 60 min funt sterlinqdən (79 402 dollar - red.) çox qonorar alırlar. Aktyorlar artıq yeniyetməlik yaşında kifayət qədər böyük vəsait qazanmağa müvəffəq olublar.
"Onlar yaxın gələcəkdə dünyanın ən populyar üç uşağına çevriləcəklər", - deyə media orqanlarında qeyd olunur.
Jurnalistlər onu da vurğulayıblar ki, "Harri Potter və Fəlsəfə Daşı" əsərinin motivləri əsasında hazırlanan birinci mövsümün ilk nümayişinin Milad bayramı ərəfəsində HBO Max platformasında baş tutacağı gözlənilir. Coan Roulinq tərəfindən yazılmış yeddi kitabın hər biri qarşıdakı onillik ərzində ekranlaşdırılacaq. Yeniyetmə sehrbazın hekayəsindən bəhs edən yeni televiziya layihəsinin çəkiliş prosesinə isə ötən ilin yay aylarında start verilib.скачать dle 11.3

Стало известно, сколько заработают актёры нового сериала "Гарри Поттер"
Как сообщает The Sun со ссылкой на источник в телекомпании, 12-летний Доминик Маклафлин, исполнитель роли Гарри, 11-летняя Арабелла Стэнтон (Гермиона) и 12-летний Аластер Стаут (Рон) стали обладателями "ошеломляющих гонораров", обойдя более 32 000 претендентов на роли.
За каждый из восьми эпизодов первого сезона юным актерам платят свыше 60 000 фунтов (79 402 долларов - ред.). По словам инсайдера, дети еще не достигли подросткового возраста, но уже заработали "огромные суммы".
"Это огромные деньги для маленьких детей, которые достались им в одночасье, но они вот-вот станут тремя самыми известными детьми в мире", - сказал источник издания.
Премьера первого сезона, основанного на книге "Гарри Поттер и философский камень", как уточнили авторы издания, запланирована на Рождество на сервисе HBO Max. Все семь книг Джоан Роулинг будут экранизированы в течение десяти лет. Съемки нового сериала по франшизе о юном волшебнике стартовали прошлым летом.