"Roşka"nın məhkəməsi növbəti dəfə təxirə salınıb
"TikTok"da "Roşka" ləqəbi tanınan Rövşən Süleymanzadənin cinayət işi üzrə növbəti məhkəmə prosesi keçirilib.
Oxu.az-ın məlumatına görə, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Roman Ələkbərlinin sədrliyi ilə keçirilən proses başlasa da, təxirə salınıb.
Buna səbəb kimi təqsirləndirilənin vəkili Mircəlal Muradlının məhkəməyə təqdim etdiyi videogöruntülərin ekspertiza mərkəzinə göndərilməsi, lakin ekspertizanın yekun rəyinin məhkəmə işinə daxil edilməməsi göstərilib.
Bu səbəbdən məhkəmə aprelin 7-dək təxirə salınıb.
Xatırladaq ki, Rövşən Süleymanov keçən ilin yanvar ayında canlı yayımlarda əxlaqsızlığın təbliğinə qarşı polisin həyata keçirdiyi əməliyyat tədbirləri nəticəsində saxlanılıb.
Nəsimi Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə onun barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Onun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 234.1-1-ci (satış məqsədi olmadan qanunsuz olaraq narkotik vasitələri və ya psixotrop maddələri xeyli miqdarda əldə etmə, saxlama, hazırlama, emal etmə, daşıma, külli miqdarda törədildikdə) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.скачать dle 11.3

Суд по делу тиктокера Roşka снова отложен
Как сообщает Oxu.Az, процесс прошел в Бакинском суде по тяжким преступлениям под председательством судьи Романа Алекберли. Заседание началось, однако его пришлось перенести.
Причиной стало то, что видеоматериалы, предоставленные адвокатом обвиняемого Мирджалалом Мурадлы, были направлены на экспертизу, а её окончательное заключение ещё не включено в материалы дела.
Новое заседание назначено на 7 апреля.
Напомним, что Ровшан Сулейманзаде был задержан в январе 2026 года в результате операции полиции против пропаганды безнравственности и наркотиков в прямых эфирах социальных сетей.
Решением Насиминского районного суда в его отношении была избрана мера пресечения в виде ареста.
Тиктокеру предъявлено обвинение по статье 234.1-1 (незаконные изготовление, производство, приобретение, хранение, перевозка, пересылка либо сбыт наркотических средств, психотропных веществ или их прекурсоров, совершенные в крупном размере) Уголовного кодекса Азербайджана.