Pakistan Əfqanıstanın itkilərini açıqladı: Azı 228 nəfər ölüb, xeyli yaralı var (Yenilənib)
Pakistan ordusunun endirdiyi zərbələr nəticəsində azı 228 "Taliban" döyüşçüsü öldürülüb, 314 nəfər yaralanıb.
"Al Jazeera"yə istinadən xəbər verir ki, bu barədə Pakistan ordusunun mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Məlumata görə, əməliyyatlar zamanı Əfqanıstanın 74 hərbi postu məhv edilib, 18-i isə ələ keçirilib.
Xəbərdə bildirilir ki, döyüşlər zamanı Pakistan ordusunun 27 hərbçisi xəsarət alıb.
Pakistanla sərhəddə baş verən münaqişədə Əfqanıstan ordusunun azı 133 hərbçisi həlak olub, 200-dən çoxu yaralanıb.
Bu barədə Pakistanın informasiya naziri Attaullah Tarar məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, Pakistan ordusu Əfqanıstanın 27 hərbi postunu məhv edib və daha 9-nu nəzarətə götürüb.
Məlumata görə, tanklar, artilleriya və zirehli transportyorlar da daxil olmaqla 80-dən çox hərbi texnikaya da ziyan dəyib.
"Kabil, Paktiya və Qəndəharda Əfqanıstanın "Taliban" hərəkatının müdafiə mövqelərinə zərbələr endirilib", - deyə nazir bildirib.

Конфликт на границе Афганистана и Пакистана: число погибших и раненых возросло (Обновлено)
Как сообщает Median.Az со ссылкой на телеканал Al Jazeera, об этом сообщили в пресс-службе пакистанской армии.
По данным источника, были уничтожены 74 военных поста талибов, ещё 18 захвачены.
Пакистанская сторона распространила информацию о ранении 27 её военнослужащих.
По меньшей мере 133 афганских военнослужащих погибли, более 200 получили ранения в результате пограничного конфликта с Пакистаном.
Об этом сообщил министр информации исламской республики Аттаулла Тарар в X.
По его словам, пакистанская армия уничтожила 27 блокпостов Вооруженных сил Афганистана, еще 9 были взяты под контроль. Также было поражено более 80 единиц военной техники, включая танки, артиллерию и бронетранспортеры. "Были нанесены удары по оборонительным позициям афганских талибов в Кабуле, Пактии и Кандагаре, возможно дальнейшее [увеличение числа] жертв", - добавил глава ведомства.