Ukraynada prezident və parlament seçkisinin təxmini tarixi açıqlandı
Ukraynada prezident seçkisi 2026-cı ilin payızında, parlament seçkisi isə 2027-ci ilin yazında keçirilə bilər.
bu barədə "İnsayder" nəşrinə istinadən xəbər verir.
Nəşrin Ali Radadakı mənbələrinin sözlərinə görə, deputatlar artıq bu il ərzində və hətta silahlı münaqişə şəraitində keçirilə biləcək seçkiyə hazırlığı aktivləşdiriblər.
Bir sıra partiya rəhbərləri regional təşkilatlarına prezident seçkisinin 2026-cı ilin payızında, parlament seçkisinin isə 2027-ci ilin yazında baş tuta biləcəyi barədə məlumat veriblər.
Qeyd olunur ki, seçkinin yalnız müharibədən sonra deyil, həm də hərbi vəziyyət ləğv edilmədən keçirilməsi variantı da nəzərdən keçirilir.скачать dle 11.3

Стало известно, когда в Украине могут пройти президентские и парламентские выборы
Президентские выборы в Украине могут пройти осенью 2026 года, а парламентские - весной 2027-го, причем допускается их проведение во время военного положения.
Как передает Median.Az, об этом сообщило издание "Инсайдер".
По данным источников издания в Верховной раде, депутаты активизировали подготовку к выборам, которые могут пройти уже в течение этого года и даже во время вооруженного конфликта.
Часть руководителей партий объявили своим региональным ячейкам, что президентские выборы состоятся осенью 2026-го, а парламентские - весной 2027-го.
Допускается возможность их проведения не только после, а и во время вооруженного конфликта, без отмены военного положения.скачать dle 11.3