126 min manat ödədilər, nə ev var, nə də pul - Video
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, Sumqayıt şəhər sakini Rahim Bayramov aldadılıb. Onun vəkili Gülər Mirzəyeva deyir ki, ödəniş etməsinə baxmayaraq, nə mənzil, nə də vəsaitini geri ala bilirlər.
Tələbkarın sözlərinə görə, mənzil üçün ümumilikdə 126 500 manat vəsait bank vasitəsilə ödənilib. Lakin sonradan nə mənzil təqdim edilib, nə də ödənilən məbləğ geri qaytarılıb.
Məsələ ilə bağlı işə baxan Sumqayıt Şəhər Məhkəməsi iddiaçı Rahim Orucəli oğlu Bayramovun xeyrinə qərar çıxarıb. Qətnaməyə əsasən, borclu tərəf - Sumqayıt şəhər sakini Nazim Səftər oğlu Məlikov icra vərəqəsi üzrə 126 500 manat vəsaiti ödəməlidir. Lakin aradan 4 il keçməsinə baxmayaraq, məhkəmə qərarı icra olunmayıb.
Şikayət olunan Nazim Məlikovla telefon əlaqəsi saxlanılıb.
Mövzu ilə bağlı Ədliyyə Nazirliyinin Sumqayıt şəhəri üzrə İcra İdarəsindən bildirilib ki, Nazim Məlikov barəsində araşdırma aparılıb. Qurumdan qeyd olunub ki, işin uzun müddət icra edilməməsi ilə bağlı həmin şəxs barəsində ciddi tədbirlər görülüb və bu tədbirlər davam etdirilir. Onun əmlakına həbs qoyulduğu, yaxın vaxtlarda isə daha sərt hüquqi addımların atılacağı vurğulanıb.

Житель Сумгайыта заплатил 126 000 манатов за квартиру и остался ни с чем - ВИДЕО
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, по словам его адвоката Гюляр Мирзоевой несмотря на то, что оплата была произведена через банк, вопрос так и не решен.
Сумгайытский городской суд, где рассматривался данный вопрос, вынес решение в пользу истца Рагима Байрамова. Согласно постановлению, должник - житель города Сумгайыт Назим Меликов должен выплатить по исполнительному листу 126 500 манатов. Однако, несмотря на то что прошло 4 года, решение суда не исполнено.
В Исполнительном управлении Министерства юстиции по городу Сумгайыт заявили, что в отношении Н.Меликова проведено расследование. Отмечается, что из-за длительного невыполнения судебного решения на его имущество наложен арест, а в ближайшее время будут предприняты более жёсткие юридические шаги.