Doqquz Azərbaycan vətəndaşı Almaniyadan çıxarıldı
"Azərbaycan Respublikası ilə Avropa İttifaqı arasında icazəsiz yaşayan şəxslərin readmissiyası haqqında" Saziş çərçivəsində 19 fevral 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikası vətəndaşı olan doqquz nəfər Almaniya Federativ Respublikasından geri qəbul edilib.
Qeyd edilib ki, Dövlət Miqrasiya Xidməti tərəfindən fəaliyyəti əlaqələndirilən aidiyyəti dövlət qurumlarının nümayəndələrindən ibarət Reinteqrasiya üzrə İşçi Qrupu readmissiya olunan Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının üzləşdikləri çətinlik və problemlərin operativ həlli, onların cəmiyyətə səmərəli, dayanıqlı sosial-iqtisadi reinteqrasiyası işinin təşkili istiqamətində müvafiq tədbirlər həyata keçirir.скачать dle 11.3

Из Германии депортированы девять граждан Азербайджана
19 февраля 2026 года девять граждан Азербайджана были возвращены из Германии в рамках Соглашения между Азербайджанской Республикой и Европейским союзом о реадмиссии лиц, находящихся без разрешения на пребывание.
Об этом информирует пресс-служба Государственной миграционной службы Азербайджана.
Отмечается, что созданная при координации Государственной миграционной службы Рабочая группа по реинтеграции, включающая представителей соответствующих государственных органов, оперативно решает проблемы, с которыми сталкиваются возвращённые граждане, а также организует их эффективную и устойчивую социально-экономическую интеграцию в общество.скачать dle 11.3