Ağır çanta bəhanəsi ilə uşaqları soydu - Bakıdakı cinayətin ANBAAN VİDEOSU
Qeyd olunub ki, naməlum şəxs müxtəlif vaxtlarda zərərçəkmiş şəxslərin pul vəsaitlərini və iki mobil telefonunu açıq talama yolu ilə mənimsəyib.
Nizami Rayon Polis İdarəsinin 25-ci Polis Şöbəsi əməkdaşlarının həyata keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində qeyd edilən soyğunçuluq əməlini törətməkdə şübhəli bilinən, əvvəllər dəfələrlə məhkumluq həyatı yaşamış 36 yaşlı Vüsal Əzimov saxlanılıb.
Aparılan araşdırmalar zamanı müəyyən edilib ki, V.Əzimov dərsdən evə qayıdan yetkinlik yaşına çatmayan iki şəxsə yaxınlaşaraq, guya yaşadığı binanın üçüncü mərtəbəsindəki mənzildən ağır yükü aşağı düşürmək üçün onlardan kömək istəyib.
Daha sonra zərərçəkənlərlə birlikdə bloka daxil olan V.Əzimov onların mobil telefonlarını və pullarını ələ keçirərək hadisə yerindən qaçıb. Onun törətdiyi əməl ərazidəki təhlükəsizlik kameraları vasitəsilə də lentə alınıb.
Faktla əlaqədar Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə cinayət işi açılıb. Məhkəmənin qərarına əsasən, V.Əzimov barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib. İstintaq tədbirləri davam etdirilir.

Мужчина обманул школьников и ограбил их в подъезде - Видео
Как сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу Министерства внутренних дел Азербайджана, неизвестный в разное время открыто похищал денежные средства и мобильные телефоны у пострадавших.
В результате оперативно-разыскных мероприятий, проведенных сотрудниками 25-го отдела полиции Низаминского района, был задержан 36-летний, ранее неоднократно судимый Вюсал Азимов, подозреваемый в совершении вышеупомянутых преступных деяний.
В ходе расследования было установлено, что Азимов подошел к двум несовершеннолетним, возвращавшимся домой после занятий, и под предлогом помощи попросил их помочь спустить тяжелый груз из квартиры на третьем этаже дома, где он якобы проживает.
Войдя вместе с пострадавшими в подъезд, Вюсал Азимов завладел их мобильными телефонами и деньгами, после чего скрылся с места происшествия. Его действия были зафиксированы камерами видеонаблюдения, установленными на территории.
По данному факту возбуждено уголовное дело по соответствующей статье Уголовного кодекса. На основании решения суда в отношении Вюсала Азимова избрана мера пресечения в виде ареста. Следственные мероприятия продолжаются.