Səlim Müslümovun milyonluq evi də satışa çıxarıldı
27 milyon manatlıq mənimsəmədə təqsirli bilinən sabiq əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Səlim Müslümovun müsadirə edilmiş evi və obyekti satışa çıxarılır.
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, iki əmlakın ümumi satış qiyməti təxminən 1 milyon 376 min manat təşkil edir.
Mənzillərdən birinin dəyəri bir milyon manata yaxındır:
- Yasamal rayonu, Mirzə İbrahimov küçəsində 370.4 kv.m sahəsi olan yaşayış evi - Satış qiyməti 926 250 manat;
- Səbail rayonu, Azadlıq prospektində qeyri-yaşayış sahəsi - Satış qiyməti 450 000 manat.
Ümumilikdə isə sabiq nazirin 20 milyon manatlıq əmlakı dövlət nəfinə müsadirə edilib.
Qeyd edək ki, ötən ay da S.Müslümova məxsus 490 min manat dəyərində iki mənzil satışa çıxarılıb.
Xatırladaq ki, S.Müslümov 2021-ci ildə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti (DTX) tərəfindən həbs olunmuşdu. Dövlətə dəymiş ziyanın 20 milyon manatdan artıq hissəsi ödənildiyindən ona şərti cəza verilib.скачать dle 11.3

Дом Салима Муслимова стоимостью до миллиона манатов также выставлен на продажу
Как сообщает Qafqazinfo, общая стоимость двух объектов недвижимости составляет около 1 376 000 манатов.
Одна из недвижимостей оценивается почти в миллион манатов:
- жилой дом площадью 370.4 кв.м в Ясамальском районе на улице Мирзы Ибрагимова - цена продажи 926 250 манатов;
- нежилое помещение в Сабаильском районе на проспекте Азадлыг - цена продажи 450 000 манатов.
Всего у экс-министра было конфисковано имущество на сумму 20 млн манатов в пользу государства.
Стоит отметить, что в прошлом месяце также были выставлены на продажу две квартиры, принадлежавшие Салиму Муслимову, общей стоимостью 490 000 манатов.
Напомним, что бывший глава ведомства был арестован Службой государственной безопасности (СГБ) в 2021 году. Поскольку значительная часть ущерба, причиненного государству, превышающая 20 млн манатов, была возмещена, наказание ему было назначено условно.