KİV: Aİ səfirləri Ermənistana hərbi yardım paketini təsdiqləyiblər
Avropa İttifaqına (Aİ) üzv ölkələrin səfirləri Ermənistana 20 milyon avro məbləğində hərbi yardım paketinin ayrılmasını təsdiqləyiblər.
Bu barədə "Azadlıq radiosu"nun Avropa məsələləri üzrə redaktoru Rikard Cozvyak öz mənbələrinə istinadən məlumat verib.
Onun məlumatına görə, bu, Avropa Sülh Fondu çərçivəsində İrəvan üçün silah-sursatı əhatə etməyən ən böyük hərbi yardım paketidir.
Xatırladaq ki, 2024-cü ildə Aİ Sülh Fondundan Ermənistana 10 milyon avro yardım ayırmışdı ki, bu da ikitərəfli münasibətlər tarixində ilk belə addım olmuşdu.скачать dle 11.3

СМИ: Послы ЕС одобрили пакет военной помощи для Армении
Послы стран-членов Евросоюза в среду одобрили выделение Армении пакета военной помощи в размере 20 млн евро.
Об этом сообщил редактор "Радио Свобода" по вопросам Европы Рикард Джозвяк со ссылкой на свои источники.
По его данным, это самый большой пакет нелетальной военной помощи для Еревана, предоставляемый в рамках Европейского фонда мира.
"Сегодня послы ЕС одобрили крупнейший на сегодняшний день пакет нелетальной военной помощи для Армении - 20 млн евро - в рамках Европейского фонда мира", - заявил он.
Напомним, что в 2024 году ЕС выделил Армении 10 млн евро помощи из Фонда мира, что стало первым подобным шагом в истории двусторонних отношений.