"Səkkiz" serialının yayımı bərpa OLUNDU
Bu barədə serialın quruluşçu rejissoru və baş rolun ifaçısı, aktyor Hikmət Rəhimov sosial şəbəkə hesabında paylaşımında məlumat verib.
O bildirib ki, serialın 2-ci bölümü yanvarın 24-də saat 23:00-da ARB-də yayımlanacaq.
"Şükür, "Səkkiz" qayıtdı, yayımı bərpa olundu. Dövlət həm yaradıcı heyətə, həm tamaşaçıların maraq və istəklərinə müsbət cavab verdi. Buna görə həm öz adımdan, həm yaradıcı heyət adından onlara təşəkkürümüzü bildiririk. Ədalətli qərar verən, Azərbaycan kino və serialının inkişafını dəstəkləyən hər kəsə sonsuz minnətdarıq. Qoyulan hər bir senzura qadağası incəsənətin inkişafına maneə olan amildir. Biz bütün qanunlara hörmətlə yanaşırıq", - deyə aktyor paylaşımında vurğulayıb.
Xatırladaq ki, yanvarın 13-də ARB kanalının efirində yayımlanan "Səkkiz" serialında personajlardan biri söyüş məzmunlu ifadələrdən istifadə edib və yayım zamanı bu səsləndirmə texniki vasitələrlə məhdudlaşdırılmayıb. Qeyd olunanlar nəzərə alınaraq Audiovizual Şuranın üzvləri ARB kanalına qarşı sanksiya tətbiq edilməsi və kanalın yayımının yanvarın 15-də üçsaatlıq dayandırlması barədə qərar qəbul ediblər. Daha sonra serialın yayımının həm "YouTube" platformasında, həm TV-də, həm də kinoteatrlarda dayandırılması barədə qərar verilib.скачать dle 11.3

Трансляция сериала "Səkkiz" возобновлена
Об этом на своей странице в социальной сети написал режиссер-постановщик сериала и исполнитель главной роли, актер Хикмет Рагимов.
Он отметил, что 2-я серия сериала будет показана 24 января в 23:00 на ARB.
"К счастью, "Səkkiz" вернулся, его трансляция возобновлена. Государство положительно отреагировало как на творческий коллектив, так и на интерес и пожелания зрителей. За это мы выражаем благодарность как от своего имени, так и от имени творческого коллектива. Мы бесконечно благодарны всем, кто принял справедливое решение и поддерживает развитие азербайджанского кино и сериалов. Любой цензурный запрет является фактором, препятствующим развитию искусства. Мы уважаем все законы", - подчеркнул актер в своей публикации.
Напомним, 13 января в сериале "Səkkiz", транслировавшемся в эфире канала ARB, один из персонажей использовал нецензурные выражения, и во время трансляции это не было ограничено техническими средствами. Учитывая вышеуказанное, члены Аудиовизуального совета приняли решение о применении санкций против канала ARB и приостановлении вещания канала на три часа 15 января. Позже было принято решение о приостановке показа сериала как на платформе YouTube, так и на телевидении, а также в кинотеатрах.скачать dle 11.3