Azərbaycanda partiyalardan birində süni intellektə yüksək vəzifə verildi
Modern.az-a istinadla bildirir ki, Vəhdət Partiyası ölkədə ilk dəfə olaraq partiya sədrinin birinci müavini vəzifəsinin funksiyalarını süni intellekt əsaslı qadın modelə həvalə edib.
Partiyadan verilən açıqlamaya görə, bu təşəbbüs idarəetmədə rəqəmsallaşmanın tətbiqi, qərarların daha operativ və analitik əsaslarla verilməsi, həmçinin innovativ siyasi yanaşmanın formalaşdırılması məqsədi daşıyır.
Yeni AI-model partiya fəaliyyətinə dair məlumatların emalı, siyasi proseslərin analizi, kommunikasiya strategiyalarının hazırlanması və qərarvermə proseslərinə dəstək funksiyalarını icra edəcək.
Vəhdət Partiyasının rəhbərliyi bu addımın siyasi idarəetmədə innovasiya mədəniyyətini gücləndirəcəyi və gələcəkdə digər qurumlar üçün də nümunə ola biləcəyi qənaətindədir.скачать dle 11.3

В одной из партий Азербайджана искусственному интеллекту дали высокую должность
Как сообщает modern.az, партия Vəhdət впервые в стране делегировала функции первого заместителя председателя партии женской модели, основанной на искусственном интеллекте.
Согласно заявлению партии, эта инициатива направлена на применение цифровизации в управлении, принятие решений на более оперативной и аналитической основе, а также формирование инновационного политического подхода.
Новая AI-модель будет выполнять функции обработки информации о деятельности партии, анализа политических процессов, разработки коммуникационных стратегий и поддержки процессов принятия решений.
Руководство партии Vəhdət считает, что этот шаг укрепит культуру инноваций в политическом управлении и может стать примером для других организаций в будущем.скачать dle 11.3