Tanrıverdi Tanrıverdiyev həbsdə vəfat etdi
Tovuz Peşə Liseyinin korrupsiyada təqsirli bilinən sabiq direktoru Tanrıverdi Tanrıverdiyev həbsdə dünyasını dəyişib.
"Qafqazinfo"ya istinadla xəbər verir ki, məhkəmə bu səbəbdən yeni qərar qəbul edib.
Qərara əsasən, onunla bağlı son müraciətə xitam verilib. Ərizədə ölüm səbəbi uzunmüddətli xəstəlik göstərilib.
Qeyd edək ki, keçmiş direktor külli miqdarda mənimsəmə, rüşvətalma, ağır nəticələrə səbəb olan səhlənkarlıqda ittiham olunub.
Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsi T.Tanrıverdiyevə azadlığın məhdudlaşdırılması (elektron qolbaq) cəzası versə də, prokurorun etirazı hökmü dəyişib.
Apellyasiya instansiyasının yeni qərarı ilə Tanrıverdiyev 6 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. Onun evi və torpaq sahələri də müsadirə olunub.
Cinayət işi üzrə Elm və Təhsil Nazirliyi yanında Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyinə dəymiş ziyan 200 min manata yaxın olub.скачать dle 11.3

Танрыверди Танрывердиев скончался в заключении
Как сообщает Qafqazinfo, в связи с этим суд вынес новое решение, согласно которому последнее обращение по его делу прекращено. В заявлении причиной смерти указана длительная болезнь.
Отметим, что бывший директор обвинялся в присвоении крупной суммы, взяточничестве и халатности, повлекшей тяжкие последствия.
Гянджинский суд по тяжким преступлениям назначил Танрывердиеву наказание в виде ограничения свободы (электронный браслет), однако после протеста прокурора изменил приговор.
Новым решением апелляционной инстанции Танрывердиев был приговорен к 6 годам лишения свободы. Также были конфискованы его дом и земельные участки.
Ущерб, причиненный Государственному агентству профессионального образования при Министерстве науки и образования по этому уголовному делу, составил около 200 000 манатов.