17.12.2025 11:53 849
FIFA azarkeşlərin 2026-cı il dünya çempionatının biletlərinin yüksək qiymətləri ilə bağlı narazılığından sonra daha ucuz bilet kateqoriyası təqdim edib.
bu barədə "The Times" nəşrinə istinadən xəbər verir.
Məlumata görə, FIFA turnirin hər oyunu üçün 60 dollar dəyərində yeni bilet kateqoriyasını satışa çıxarıb.
Yeni kateqoriya turnirdə keçiriləcək 104 oyunun hər biri üçün ümumi kvotanın 10 faizini təşkil edəcək. Hər bir ölkəyə isə öz oyunları üçün stadion tutumunun səkkiz faizi həcmində kvota ayrılacaq.
Xatırladaq ki, DÇ-2026-nın final oyununa "büdcə kateqoriyası" üzrə biletlərin qiyməti 4 185 ABŞ dollarından başlayır.
Qeyd edək ki, 2026-cı il dünya çempionatı 11 iyun - 19 iyul tarixlərində ABŞ, Meksika və Kanadada keçiriləcək. Turnirdə ilk dəfə olaraq 48 komanda iştirak edəcək.скачать dle 11.3

ФИФА ввела новую категорию билетов на ЧМ-2026
Международная федерация футбола (ФИФА) отреагировала на волну критики из-за высоких цен на билеты на чемпионат мира по футболу 2026 года.
Как передает Median.Az со ссылкой на издание The Times, ФИФА выпустила новую категорию билетов по 45 фунтов (около 60 долларов - ред.) на каждый матч турнира.
Ранее Ассоциация футбольных болельщиков потребовала остановить продажу билетов, чтобы группы фанатов могли провести переговоры с ФИФА по поводу ценовой политики. Напомним, что стоимость билетов на финал ЧМ-2026 в "бюджетной категории" начинаются от 4 185 долларов.
Новая категория билетов составит 10% от общей квоты на каждую из 104 игр турнира. Каждой стране выделяется квота в размере 8% вместимости стадиона на ее матчи.скачать dle 11.3