Mobil telefonda və ayaqqabılarda gizlədilmiş qızıl külçələr aşkarlandı (Video)
Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsi əməkdaşlarının həyata keçirdiyi kompleks gömrük nəzarəti tədbirləri nəticəsində qızıl külçələrin, mobil telefon, fotoaparat və digər malların qanunsuz yolla gömrük sərhədindən keçirilməsinin qarşısı alınıb.
Bildirilib ki, Şarja-Bakı aviareysi ilə gələn Azərbaycan Respublikası vətəndaşının çantalarına gömrük baxışı həyata keçirilib və gömrük orqanına bəyan edilməyən 2 ədəd mobil telefon, 3 ədəd fotoaparat, 10 800 ədəd xarici markalı siqaret, 16 ədəd elektron siqaret, 10 ədəd qida əlavəsi, "Dyson" markalı saç feni və digər mallar aşkarlanıb.
Gömrük nəzarəti tədbirləri zamanı sərnişinin özünü şübhəli apardığı müşahidə olunduğundan "Body-Scan" cihazı vasitəsilə yoxlama həyata keçirilib. Nəticədə həmin şəxsin ayaqqabılarından, gödəkçəsinin ciblərindən və ona məxsus mobil telefonun korpusundan xüsusi üsulla gizlədilmiş, ümumilikdə 90 qram qızıl külçə aşkar edilib.скачать dle 11.3

Обнаружены золотые слитки, спрятанные в мобильных телефонах и обуви (Видео)
В результате комплексных мер, осуществленных сотрудниками Главного таможенного управления на воздушном транспорте, было предотвращено незаконное перемещение через таможенную границу золотых слитков, мобильных телефонов, фотоаппаратов и других товаров.
Было отмечено, что был проведен таможенный досмотр сумок гражданина Азербайджанской Республики, прибывшего авиарейсом Шарджа - Баку, и обнаружены не задекларированные таможенным органам 2 мобильных телефона, 3 фотоаппарата, 10 800 сигарет иностранных марок, 16 электронных сигарет, 10 пищевых добавок, фен для волос Dyson и другие товары.
Поскольку во время таможенного контроля было замечено подозрительное поведение пассажира, была проведена проверка с помощью устройства Body-Scan. В результате в обуви, в карманах куртки и в корпусе принадлежащего ему мобильного телефона были обнаружены спрятанные золотые слитки общим весом 90 г.скачать dle 11.3