Bakıdakı qətllə bağlı qonşular danışdılar: "Sakit ailə idi" (Video)
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, hadisə gecə saatlarında Sabunçu rayonu, Ramana qəsəbəsinin "Gülçülük sovxozu" adlanan ərazisində baş verib.
Hüquq-mühafizə orqanlarına daxil olan məlumata görə, 44 yaşlı İftixar Vəlizadə yaşadığı evdə kəsici alətlə qətlə yetirilib. Dərhal istintaq qrupu hadisə yerinə gələrək araşdırmalara başlayıb.
19 yaşlı Ayxan Vəlizadə hadisə yerindəcə şübhəli şəxs qismində saxlanılıb. Qonşular bildiriblər ki, ailə həmin evi bir neçə ay əvvəl alıb. Digər qonşularla yaxın münasibətləri olmasa da, ailənin sakit olduğu qeyd olunur.
Qonşuların sözlərinə görə, mərhum İftixar Vəlizadə kombi ustası kimi çalışıb. Faktla bağlı cinayət işi başlanıb, istintaq davam edir.

Соседи рассказали об убийстве в Баку: Каких-либо конфликтов в этой семье не замечали (Видео)
Как передает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, инцидент произошел на территории поселка Рамана в Сабунчинском районе Баку.
Согласно информации, поступившей в правоохранительные органы, Ифтихар Велизаде был убит в собственном доме режущим предметом. На место происшествия незамедлительно прибыла следственно-оперативная группа и начала расследование. 19-летний Айхан Велизаде был задержан как подозреваемый.
Несмотря на то что они почти не общались с местными жителями, каких-либо конфликтов или тревожных ситуаций за это время зафиксировано не было.
По словам граждан, покойный И.Велизаде работал специалистом по обслуживанию комби (отопительных систем).