İlham Əliyev Aleksandr Stubbu təbrik edib
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Finlandiya Respublikasının Prezidenti Aleksandr Stubba təbrik məktubu ünvanlayıb.
"Hörmətli cənab Prezident, Finlandiya Respublikasının milli bayramı - Müstəqillik Günü münasibətilə sizi və xalqınızı öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından səmimi-qəlbdən təbrik edirəm.
İnanıram ki, xalqlarımızın mənafelərinə uyğun olaraq ölkələrimiz arasında əlaqələr bundan sonra da dostluq və əməkdaşlıq zəminində inkişaf edəcək.
Bu bayram günündə sizə ən xoş arzularımı çatdırır, xalqınıza daim əmin-amanlıq və firavanlıq arzulayıram".скачать dle 11.3

Ильхам Алиев поздравил Александра Стубба
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил президенту Финляндской Республики Александру Стуббу поздравительное письмо.
От своего имени и от имени народа Азербайджана сердечно поздравляю Вас и Ваш народ с национальным праздником - Днем независимости Финляндской Республики.
Верю, что в интересах двух народов отношения между нашими странами и впредь будут развиваться на основе дружбы и сотрудничества.
В этот праздничный день выражаю Вам наилучшие пожелания, желаю Вашему народу постоянного благополучия и процветания".скачать dle 11.3