İlham Əliyev estoniyalı həmkarına təbrik məktubu göndərdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Estoniya Respublikasının Prezidenti Alar Karisə təbrik məktubu göndərib.
"Estoniya Respublikasının milli bayramı - Müstəqillik Günü münasibətilə Sizi və xalqınızı öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ürəkdən təbrik edirəm.
İnanıram ki, Azərbaycan ilə Estoniya arasında münasibətlər xalqlarımızın mənafelərinə uyğun olaraq bundan sonra da dostluq və əməkdaşlıq zəminində inkişaf edəcəkdir.
Bu bayram günündə Sizə ən xoş arzularımı çatdırır, Estoniya xalqına daim əmin-amanlıq və rifah arzulayıram".скачать dle 11.3

Ильхам Алиев направил письмо эстонскому коллеге
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил президенту Эстонской Республики Алару Карису поздравительное письмо по случаю национального праздника прибалтийской страны.
От своего имени и от имени народа Азербайджана сердечно поздравляю Вас и Ваш народ с национальным праздником Эстонской Республики - Днем независимости.
Верю, что отношения между Азербайджаном и Эстонией будут и впредь развиваться в интересах наших народов на основе дружбы и сотрудничества.
В этот праздничный день передаю Вам наилучшие пожелания, желаю народу Эстонии постоянного мира, спокойствия и благосостояния".скачать dle 11.3