Nazirliyin əməkdaşları vətəndaşı qanunsuz cərimələyiblər - Məhkəmə QƏRARI
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin 6 saylı Regional Ekologiya və Təbii Sərvətlər İdarəsinin əməkdaşları vətəndaş barəsində qanunsuz protokol tərtib ediblər.
"Teleqraf"a istinadən xəbər verir ki, idarə əməkdaşları İsmayıllı rayonu ərazisində Ağa Ağayevin qanunsuz ovla məşğul olduğu iddiası ilə ona qarşı 1 000 manat cərimə nəzərdə tutan protokol tərtib ediblər.
İsmayıllı Rayon Məhkəməsi isə araşdırma zamanı vətəndaşın qanunsuz ov etməsini təsdiqləyən heç bir sübutun olmadığını müəyyən edib. İş materiallarında yalnız idarə nümayəndəsi Nərman Çırıyevin təqdim etdiyi videogörüntü mövcud olub. Həmin görüntüdə də Ağa Ağayevin qanunsuz ov etməsi əks olunmayıb.
Nərman Çırıyev məhkəmədə bildirib ki, vətəndaşa yaxınlaşdıqları zaman onlara protokol tərtib edilməməsi üçün "hörmət" təklif edilib.
Məhkəmə sübutları qiymətləndirərək protokolun əsassız olduğunu müəyyənləşdirib və ləğv edib. İdarə bu qərardan apellyasiya şikayəti versə də, şikayət təmin olunmayıb.
Beləliklə, vətəndaş Ağa Ağayev barəsində tərtib edilmiş protokol tam şəkildə etibarsız sayılıb.скачать dle 11.3

Сотрудники Минэкологии незаконно оштрафовали гражданина: суд отменил протокол
Сотрудники Регионального управления экологии и природных ресурсов №6 Министерства экологии и природных ресурсов Азербайджана незаконно составили протокол в отношении гражданина.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Teleqraf, сотрудники управления оформили протокол о наложении штрафа в размере 1 000 манатов на Аги Агаева, обвинив его в незаконной охоте на территории Исмайыллинского района.
Исмайыллинский районный суд, рассмотрев материалы дела, установил, что нет никаких доказательств, подтверждающих незаконную охоту гражданина. Единственным материалом дела являлась видеозапись, предоставленная сотрудником управления Нарманом Чириевым, однако на ней также не фиксировались какие-либо противоправные действия со стороны А.Агаева.
В суде Н.Чириев заявил, что при встрече с гражданином им была предложена взятка, чтобы протокол не составлялся.
Оценив представленные данные, суд признал протокол необоснованным и отменил его. Управление подало апелляционную жалобу, однако она была отклонена.
Таким образом, протокол, оформленный в отношении А.Агаева, признан полностью недействительным.скачать dle 11.3