Bakıda turistin pulunu oğurlayan şəxs saxlanıldı
Bildirilib ki, noyabrın 25-də 1991-ci il təvəllüdlü xarici vətəndaşın 1 600 manat, 60 ABŞ dolları və 80 funt sterlinq məbləğində pulunun oğurlanması barədə polisə məlumat daxil olub.
Polis əməkdaşlarının keçirdiyi tədbirlərlə oğurluq əməlini törətməkdə şübhəli bilinən 2000-ci il təvəllüdlü Səbuhi Salmanzadə müəyyən olunaraq saxlanılıb.
Araşdırmalarla müəyyən edilib ki, şübhəli şəxs dostunun sosial şəbəkələr vasitəsilə tanış olduğu turistin kirayə yaşadığı mənzilə gələrək pul vəsaitini oğurlayıb.
Faktla bağlı Yasamal Rayon Polis İdarəsində oğurluq maddəsi üzrə cinayət işi başlanılıb, istintaq tədbirləri davam etdirilir.

В Баку задержан подозреваемый в краже денег у туриста
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Министерство внутренних дел Азербайджана, 25 ноября в полицию поступило сообщение о краже у иностранного гражданина 1991 года рождения денежных средств в размере 1 600 манатов, 60 долларов США и 80 фунтов стерлингов.
В ходе полицейских мероприятий был задержан Сабухи Салманзаде (2000 г.р.).
Расследованием установлено, что подозреваемый через социальные сети познакомился с туристом и пришёл в арендованную им квартиру, где и украл деньги.
В Ясамальском районном управлении полиции возбуждено уголовное дело по статье "кража", следственные мероприятия продолжаются.