"Barselona" Çempionlar Liqasının "Ayntraxt"la matçını "Kamp Nou"da keçirəcək
"Barselona"nın Mətbuat Xidməti UEFA Çempionlar Liqasının ümumi mərhələsinin 6-cı tur matçının Frankfurt "Ayntraxt"ı ilə ispan komandanın ev meydanı olan "Kamp Nou"da keçiriləcəyini açıqlayıb.
Qarşılaşma dekabrın 9-da planlaşdırılıb.
"Barselona" futbol klubu Çempionlar Liqasının ümumi mərhələsinin 6-cı tur matçının Frankfurtun "Ayntraxt"ı ilə dekabrın 9-da, çərşənbə axşamı "Kamp Nou" stadionunda keçiriləcəyini bildirir. Klub öz stadionunda yarışlara qayıtmaq və yenidən qurulmuş arenanın kompleks transformasiya layihəsinin inkişafını davam etdirmək imkanından məmnundur", - deyə "Barselona"nın Mətbuat Xidmətinin açıqlamasında bildirilib.
Xatırladaq ki, iyun ayının sonunda kataloniyalılar doğma stadiona 2025-ci il avqustun 10-da qayıdacaqlarını rəsmi olaraq elan etmişdilər. "Kamp Nou" 2023-cü ilin yayında təmir üçün bağlanmışdı. Lakin bu mövsümün əvvəlində Kataloniya klubu idman arenasının istismarı üçün lisenziya ala bilmədiyinə görə ev oyunlarını "Olimpik Luis Kompanis" stadionunda keçirib.скачать dle 11.3

"Барселона" проведёт матч Лиги чемпионов с "Айнтрахтом" на "Камп Ноу"
"Футбольный клуб "Барселона" сообщает, что матч 6-ого тура общего этапа Лиги чемпионов с франкфуртским "Айнтрахтом" состоится во вторник, 9 декабря, на стадионе "Камп Ноу". Клуб рад возможности вернуться к соревнованиям на своём стадионе и продолжить продвижение проекта комплексной трансформации реконструированной арены", - сказано в заявлении пресс-службы "Барселоны".
Напомним, в конце июня сине-гранатовые официально объявили, что вернутся на родной стадион 10 августа 2025 года. "Камп Ноу" закрылся на реконструкцию летом 2023 года. Но в начале нынешнего сезона каталонский клуб проводил домашние матчи на стадионе "Олимпик Льюис Компанис", так как не получил лицензию на эксплуатацию спортивной арены.