18.11.2025 19:14 612
O qeyd edib ki, Türkiyədə beynəlxalq dəstəyin gücləndirilməsinə və müharibəyə son qoyulmasına yönəlmiş danışıqlar aparılacaq.
"Ukrayna hər gün tərəfdaşlarla münasibətlərdə nəticələr əldə etməlidir. Biz danışıqların bərpasına hazırlaşırıq və tərəfdaşlarımıza təklif edəcəyimiz həllər işləyib hazırlamışıq. Müharibənin bitməsini yaxınlaşdırmaq üçün mümkün olan hər şeyi etmək Ukraynanın əsas prioritetidir", - o yazıb.
V.Zelenski əlavə edib ki, Ukrayna hərbi əsirlərin mübadiləsinin bərpası və "hərbi əsirlərimizin evə qaytarılması" üzərində işləyir.скачать dle 11.3

Зеленский завтра отправится в Турцию
Президент Украины Владимир Зеленский сообщил, что 19 ноября совершит визит в Турцию, где пройдут ключевые переговоры, направленные на усиление международной поддержки и приближение окончания войны.
"Украина должна каждый день добиваться результатов в отношениях с партнерами. Мы готовимся к возобновлению переговоров и разработали решения, которые предложим нашим партнерам. Сделать все возможное для приближения окончания войны – главный приоритет Украины", - написал он.
Зеленский добавил, что Украина работает над восстановлением обмена военнопленными и "возвращением наших военнопленных домой".скачать dle 11.3