Bakıda 70 min manat və qızıl-zinət əşyaları oğurlayan şəxs saxlanıldı - Video
Bildirilib ki, zərərçəkən polisə müraciət edərək naməlum şəxsin mənzilindən içərisində 70 min manat nağd pul, 8 min manat dəyərində qızıl-zinət əşyaları və şəxsi sənədləri olan seyfinin talandığını bildirib.
Nizami Rayon Polis İdarəsinin 24-cü Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən keçirilən əməliyyat-axtarış tədbiri ilə cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən 26 yaşlı Məhəmməd Məcid müəyyən olunaraq saxlanılıb. Araşdırmalarla həmin şəxsin ev sahibinin mənzildə olmadığından istifadə edərək içəri daxil olduğu və seyfi oğurladığı məlum olub. Hadisə zamanı saxlanılan şəxsin cinayətin baş verdiyi ünvana gəliş-gedişi təhlükəsizlik kameraları vasitəsilə də görüntülənib.
Faktla bağlı Nizami Rayon Polis İdarəsində Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə cinayət işi başlanılıb.

18.11.2025 15:15 744
Пострадавший обратился в полицию и сообщил, что неизвестный похитил из его квартиры сейф с 70 000 манатов наличными, золотыми украшениями на сумму 8 000 манатов и личными документами.
В ходе оперативно-разыскных мероприятий сотрудники 24-го отделения Низаминского районного управления полиции установили и задержали 26-летнего Мухаммеда Меджида, подозреваемого в совершении преступления. Следствие установило, что он воспользовался отсутствием хозяина, проник в квартиру и похитил сейф. При этом его действия были зафиксированы камерами видеонаблюдения.