Agentlik tələbələrin köçürülməsi ilə bağlı yayılan məlumatlara AYDINLIQ GƏTİRDİ
Son günlər sosial şəbəkələrdə tələbələrin köçürülməsi prosesinə dair məlumat yayılıb. Həmin paylaşımlarda tələbələrin köçürülməsi prosesinə 1 fevral tarixindən etibarən başlanıldığı iddia olunur.
Bu barədə Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi (EATDA) məlumat yayıb.
Bildirilib ki, yayılan bu məlumat həqiqətə uyğun deyil və rəsmi mənbələrdə yerləşdirilməyib, görüntülərdəki "elan" saxtalaşdırılıb.
"Mövcud qaydalara əsasən, tələbələrin köçürülməsi prosesi yalnız yay tətili dövründə həyata keçirilir. Bu barədə məlumatlar hər il müvafiq dövrdə Elm və Təhsil Nazirliyinin və Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin rəsmi saytlarında və sosial şəbəkə səhifələrində dərc olunur.
Vətəndaşlardan xahiş edirik ki, yalnız rəsmi mənbələrdə yayımlanan məlumatlara istinad etsinlər və saxta paylaşımları yaymaqdan çəkinsinlər", - məlumatda qeyd edilib.
Qaydalar ilə ətraflı buradan tanış ola bilərsiniz: https://eatda.edu.az/melumatlar/telebelerin-kocurulmesi

В последние дни в социальных сетях распространилась информация о процессе перевода студентов. В этих публикациях утверждалось, что вышеупомянутая процедура начнется с 1 февраля.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Государственное агентство по науке и высшему образованию Азербайджана, данная информация не соответствует действительности и не размещена в официальных источниках, "объявление" на изображениях является поддельным.
"Согласно действующим правилам, процесс перевода студентов осуществляется исключительно в период летних каникул. Информация об этом ежегодно публикуется в соответствующий период на официальных сайтах Министерства науки и образования и Государственного агентства по науке и высшему образованию, а также на их страницах в социальных сетях.
Просим граждан ссылаться только на информацию, опубликованную из официальных источников, и воздержаться от распространения фейковых публикаций", - отмечается в сообщении.