Vilayət Eyvazov Kürdəmirdə növbəti vətəndaş qəbulu və sıra baxışı keçirdi - Video
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığına və bölgələrdə vətəndaşların qəbulu cədvəlinə uyğun olaraq daxili işlər naziri general-polkovnik Vilayət Eyvazov oktyabrın 31-də və noyabrın 1-də Kürdəmir Rayon Polis Şöbəsində (RPŞ) növbəti vətəndaş qəbulu keçirib.
Bildirilib ki, nazir əvvəlcə Kürdəmir rayonunda ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edərək əziz xatirəsini böyük hörmət və ehtiramla yad edib.
Sonra RPŞ-nin inzibati binasında Kürdəmir, Ucar, Hacıqabul, Göyçay, Ağdaş, Ağsu, Şirvan və digər bölgələrdən gələn 315 vətəndaşın müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətləri dinlənilib.
Nazir qəbula gələnlərin müraciətlərinin həlli istiqamətində zəruri addımların atılması və vətəndaş məmnunluğunun təmin olunması məqsədi ilə nazirliyin aidiyyəti baş idarə və idarə rəislərinə ciddi tapşırıqlar verib.
Müraciətlərin mütləq əksəriyyəti yerindəcə öz həllini tapıb, digərləri nəzarətə götürülüb.
Səfər çərçivəsində general-polkovnik V.Eyvazov polis və daxili qoşunlarda xidmət etmək arzusunda olan gənclərin sıra baxışını keçirib.
Vətən müharibəsinin 14 iştirakçısının da qatıldığı sıra baxışında xidmətə qəbulun şərtlərinə uyğun gələn 163 nəfər seçim turunun növbəti mərhələsinə buraxılıb.скачать dle 11.3

Вилаят Эйвазов провел в Кюрдамире очередной прием граждан и строевой смотр - Видео
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Министерство внутренних дел (МВД), перед началом приема глава ведомства посетил памятник общенациональному лидеру Гейдару Алиеву в Кюрдамире и с глубоким уважением почтил его память.
Затем в административном здании РОП были выслушаны обращения 315 граждан из Кюрдамира, Уджара, Гаджигабула, Гёйчая, Агдаша, Агсу, Ширвана и других регионов по различным вопросам.
Министр дал строгие указания руководителям соответствующих главных управлений и отделов МВД о принятии необходимых мер для решения обращений граждан и обеспечения их удовлетворенности. Подавляющее большинство обращений было решено на месте, остальные взяты под контроль.
В рамках визита генерал-полковник В.Эйвазов также провел строевой смотр молодых людей, желающих служить в полиции и внутренних войсках.
В смотре приняли участие 14 участников 44-дневной Отечественной войны. По результатам отбора 163 человека, соответствующих условиям приема на службу, были допущены к следующему этапу.