Aİ Şengen zonasının 40 illiyini gənclər üçün pulsuz biletlərlə qeyd edir
Avropa Komissiyası Şengen zonasının 40 illiyinə həsr olunmuş və 40 min gəncə qitədə pulsuz səyahət etmək imkanı verəcək "DiscoverEU" təşəbbüsünün yeni mərhələsini elan edib.
"Report"un Avropa bürosunun məlumatına görə, bu barədə Brüsseldə Avropa İttifaqının (Aİ) rəsmi nümayəndəsi Anna-Kaysa İtkonen bildirib.
2007-ci il təvəllüdlü gənclər "European Youth Portal"da Aİ haqqında qısa onlayn testi tamamlayaraq müraciət edə bilərlər.
Qaliblər təkcə biletlər yox, həm də 36 ölkədə nəqliyyat, yaşayış, yemək və mədəni tədbirlər üçün endirim kartı qazanacaqlar.

Еврокомиссия объявила о новом раунде инициативы DiscoverEU, приуроченном к 40-летию Шенгенской зоны, в рамках которой 40 тыс. молодых людей получат возможность бесплатно путешествовать по Европе.
Как сообщает европейское бюро report, об этом в Брюсселе заявила официальный представитель ЕС Анна-Кайса Итконен.
Подать заявку могут юноши и девушки 2007 года рождения, пройдя короткий онлайн-тест по Европейскому союзу на портале European Youth Portal.
Победители получат не только билеты, но и дисконтную карту для транспорта, жилья, питания и культурных мероприятий в 36 странах.