Emin Ağalarov Moskva vilayətindəki energetik içkilər istehsalı biznesindən çıxdı
Emin Ağalarov və onun tərəfdaşları alkoqolsuz içkilər istehsal edən "Uni Pak" MMC-nin kapitalından çıxıblar. Oktyabrın 13-dən etibarən eyniadlı MMC-nin sahibi Yeqor Kulikovdur.
Bu barədə "Vedomosti" portalı Hüquqi Şəxslərin Vahid Dövlət Reyestrinə (HŞVDR) istinadla yazıb.
Ağalarovun nümayəndəsi nəşrə bildirib ki, bu sövdələşmə ilə bağlı danışıqlar çoxdan aparılır. Onun sözlərinə görə, Ağalarov bu aktivi əsas fəaliyyət sahəsinə uyğun olmadığı üçün satmaq qərarına gəlib.
İnvestisiya bankiri İlya Şumov şirkətin 100% payını 500-700 milyon rubl civarında dəyərləndirib.
Emin Ağalarov 2022-ci ilin mayında "Spaso-Borodinskiye vodı" zavodu ünvanında alkoqolsuz içkilər istehsalı üzrə "Uni Pak" MMC-ni təsis edib. Həmin ilin oktyabrında Azərbaycan vətəndaşları Xəyal Abbaszadə, Fuad Əliyev və Nail Ağayev "Uni Pak"ın 25% səhmini əldə ediblər.
2023-cü ilin mayında "Uni Pak" Azərbaycanda energetik içkilərin istehsal edildiyi "Berg" əmtəə nişanının qeydiyyatı üçün müraciət edib.скачать dle 11.3

Эмин Агаларов вышел из бизнеса по производству энергетиков
Бизнесмен Эмин Агаларов и его партнеры вышли из капитала ООО "Уни Пак", выпускающего безалкогольные напитки. С 13 октября владельцем одноименного ООО стал Егор Куликов.
Об этом сообщают "Ведомости" со ссылкой на данные Единого государственного реестра юридических лиц (ЕГРЮЛ) России.
Представитель Агаларова заявил изданию, что переговоры по этой сделке велись давно. По его словам, бизнесмен решил продать актив, потому что он был непрофильным для него. Инвестбанкир Илья Шумов оценил 100% долей компании в 500-700 млн руб.
В мае 2022 года Эмин Агаларов учредил ООО "Уни Пак" по адресу завода "Спасо-Бородинские воды", основной вид деятельности которого - производство безалкогольных напитков. По данным ЕГРЮЛ, по 25% "Уни Пак" в октябре того же года получили граждане Азербайджана Хаял Аббасзаде, Фуад Алиев и Наил Агаев. В мае 2023-го "Уни Пак" подало заявку на регистрацию товарного знака Berg, под которым выпускают энергетические напитки в Азербайджане.скачать dle 11.3