Hacıqabulda erkən nikah cəhdinin TƏFƏRRÜATI: "Xəstə uşağımın arzusu idi, gəlinsiz məclis etdik" - Video
21.10.2025 13:13 849
Hacıqabulda erkən nikah cəhdinin TƏFƏRRÜATI:
Hacıqabul rayonunun Meyniman kəndində qarşısı alınan erkən nikah cəhdi ilə bağlı yeni məlumatlar ortaya çıxıb.
Belə ki, kənd sakini, 23 yaşlı oğlanın Qaraağac kənd sakini, 16 yaşına çatmayan qızla planlaşdırılan toy mərasimi dayandırılıb. Hadisə ilə bağlı oğlanın anası Validə Zərbalıyeva jurnalistlərə müsahibə verib.
Ananın sözlərinə görə, məqsəd erkən nikah deyil, xəstə övladının arzusunu yerinə yetirmək olub: "Oğlum üçün elçi getdik. Sonra məlum oldu ki, qızın sənədləri yoxdur. Ona görə bu işi dayandırdıq. Sadəcə, xəstə uşağımın arzusu var idi. Həkimlər ömrünün az olduğunu deyiblər. Qardaşının toyunu görmək istədiyi üçün gəlinsiz məclis keçirdik. Toy təzə başlayanda polislər bizə məlumat verdilər, məclisi dayandırdıq, hamı dağılışdı", - deyə o söyləyib.

Стали известны новые подробности предотвращенной попытки ранней свадьбы в селе Мейниман Гаджигабульского района.
Было пресечено планируемое бракосочетание 23-летнего местного жителя с не достигшей 16-летнего возраста девушкой из села Гараагадж. Мать мужчины, Валида Зарбалиева, в интервью журналистам прокомментировала произошедшее.
По ее словам, цель состояла не в организации брака, а в исполнении желания больного сына.
"Мы сватали девушку за моего сына, но потом выяснилось, что у нее нет документов, и мы прекратили этот процесс. Просто у моего больного ребенка было такое желание. Врачи сказали, что ему осталось недолго жить. Поскольку он мечтал увидеть свадьбу своего брата, мы устроили праздник без невесты. Когда торжество только началось, сотрудники полиции сообщили нам о нарушении, после чего мы сразу все прекратили, и все разошлись", - рассказала она.