Astanada Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin rəsmi qarşılanma mərasimi olub - FOTO (Yenilənib)
Oktyabrın 21-də Qazaxıstanın paytaxtı Astanadakı Akorda Prezident Sarayında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, Akorda Prezident Sarayında dövlətimizin başçısının şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülüb.
Qazaxıstan Respublikasının Prezidenti Kasım-Jomart Tokayev Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevi qarşılayıb.
Qazaxıstanın nümayəndə heyətinin üzvləri Prezident İlham Əliyevə, Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvləri isə Prezident Kasım-Jomart Tokayevə təqdim edilib.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Azərbaycan Prezidentinə raport verib.
Azərbaycanın və Qazaxıstanın Dövlət himnləri səslənib.
Prezidentlər fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçiblər.
Oktyabrın 21-də Qazaxıstanın paytaxtı Astanadakı Akorda Prezident Sarayında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin rəsmi qarşılanma mərasimi keçirilir.

В Астане состоялась церемония официальной встречи Президента Азербайджана Ильхама Алиева - ФОТО (Обновлено)
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в президентском дворце "Акорда" в честь главы нашего государства был выстроен почетный караул.
Президент Республики Казахстан (РК) Касым-Жомарт Токаев встретил Президента АР Ильхама Алиева.
Члены делегации РК были представлены Президенту Ильхаму Алиеву, а члены азербайджанской делегации - президенту Касым-Жомарту Токаеву.
Начальник почетного караула отдал рапорт Президенту Азербайджана.
Прозвучали государственные гимны Азербайджана и Казахстана.
21 октября в президентском дворце "Акорда" в столице Казахстана Астане проходит церемония официальной встречи Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.