Qazaxıstan Prezidenti Kasım-Jomart Tokayevin rəsmi qarşılanma mərasimi olub - FOTO
Azərbaycan Respublikasına dövlət səfərinə gələn Qazaxıstan Respublikasının Prezidenti Kasım-Jomart Tokayevin martın 11-də rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
President.az xəbər verir ki, hər iki ölkənin Dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda Qazaxıstan Prezidentinin şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülüb.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Qazaxıstan Prezidenti Kasım-Jomart Tokayevi qarşılayıb.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Qazaxıstan Prezidentinə raport verib.
Prezident Kasım-Jomart Tokayev Azərbaycan əsgərlərini salamlayıb.
Dövlət başçıları fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçiblər.
Qazaxıstan Respublikasının və Azərbaycan Respublikasının Dövlət himnləri səsləndirilib.
Azərbaycan nümayəndə heyəti Qazaxıstan Prezidentinə, Qazaxıstan nümayəndə heyəti isə Azərbaycan Prezidentinə təqdim olunub.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və Qazaxıstan Prezidenti Kasım-Jomart Tokayevin qarşısından keçib.

Состоялась церемония официальной встречи президента Казахстана Касым-Жомарта Токаева - ФОТО
11 марта состоялась церемония официальной встречи президента Республики Казахстан Касым-Жомарта Токаева, прибывшего с государственным визитом в Азербайджанскую Республику.
Как сообщает President.az, на площади, где развевались государственные флаги двух стран, в честь президента Республики Казахстан был выстроен почетный караул.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретил президента Казахстана Касым-Жомарта Токаева.
Начальник почетного караула отдал рапорт президенту Республики Казахстан.
Президент Касым-Жомарт Токаев поприветствовал азербайджанских солдат.
Прозвучали государственные гимны Республики Казахстан и Азербайджанской Республики.
Азербайджанская делегация была представлена президенту Казахстана, а казахстанская делегация - Президенту Азербайджана.
Под звуки военного марша почетный караул прошел перед Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым.