İlham Haqverdiyevə qarşı ittiham irəli sürüldü
Müdafiə Nazirliyinin istirahət evinin rəisi İlham Haqverdiyevin həbsi ilə bağlı detallar məlum olub.
"Qafqazinfo"ya istinadla xəbər verir ki, mayor rütbəsi ilə xidmət edən rəis rüşvət qarşılığında bir neçə mülki şəxsi istirahət evinə işə düzəldib.
Nazirliyin istirahət evindəki korrupsiya faktı Respublika Hərbi Prokurorluğu tərəfindən müəyyən edilib. Aparılan araşdırma nəticəsində qanunauyğun tədbir görülüb. İlkin istintaqla müəyyən edilib ki, İlham Haqverdiyev vəzifəsindən sui-istifadə edərək bir neçə mülki şəxsi rüşvət qarşılığında işə düzəldib.
Belə ki, o, bir nəfəri yanğından mühafizə üzrə müfəttiş təyin etmək üçün 2 500 manat, başqa bir qadını xadimə kimi işə qəbul etmək üçün isə 1 500 manat alıb. Bundan əlavə, Haqverdiyevin istirahət evinin inzibati qeydiyyatçısının gecə növbəsindən gündüz növbəsinə keçirilməsi üçün 500 manat, dizelçi-elektrikin əmək müqaviləsinin uzadılması üçün isə əlavə məbləğdə rüşvət aldığı bildirilir.
Mayora qarşı Cinayət Məcəlləsinin 311.3.2-ci (rüşvətalma - təkrar törədildikdə) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb. Hazırda onun ətrafında araşdırma davam edir. İbtidai istintaq dövründə cinayət işi üzrə başqa epizodların da ortaya çıxa biləcəyi istisna edilmir.
Təqsirləndirilən şəxs özü isə ittihamla razılaşmır. O bu gün həbs qərarından apellyasiya şikayəti verib.скачать dle 11.3

Майор брал взятки за трудоустройство в санаторий - ПОДРОБНОСТИ коррупции в Минобороны
Как сообщает Qafqazinfo, факт коррупции выявила Военная прокуратура. По результатам расследования были приняты соответствующие меры. Предварительное следствие установило, что И.Хагвердиев, злоупотребляя служебным положением, устраивал на работу гражданских лиц за взятки.
В частности, он получил 2 500 манатов за назначение одного человека инспектором по пожарной безопасности, а также 1 500 манатов за прием на работу женщины в качестве уборщицы. Кроме того, сообщается, что Хагвердиев взял 500 манатов за перевод администратора объекта с ночной смены на дневную, а также дополнительную сумму за продление трудового договора дизелиста-электрика.
Майору предъявлено обвинение по статье 311.3.2 (получение взятки неоднократно) Уголовного кодекса Азербайджана. В настоящее время расследование продолжается. Не исключается, что в ходе предварительного следствия могут выявиться и другие эпизоды преступной деятельности.
Сам обвиняемый не согласен с предъявленными обвинениями. Сегодня он подал апелляционную жалобу на решение о заключении под стражу.