"Ford" 625 min avtomobili geri çağıracaq
ABŞ-nin avtomobil istehsalçısı "Ford" şirkəti təhlükəsizlik kəmərlərində və arxa görüntü kamerasının monitorlarında aşkarlanan nasazlıqlar səbəbindən ölkə daxilində təxminən 625 min avtomobili geri çağıracaq.
Bu barədə "Reuters" nəşri ABŞ-nin Avtomobil Yollarında Hərəkətin Təhlükəsizliyi üzrə Milli Administrasiyasına (NHTSA) istinadən məlumat yayıb.
Məlumata görə, geri çağırılma təhlükəsizlik kəməri problemi aşkarlanan 332 mindən çox "Ford Mustang" avtomobilini, həmçinin arxa görüntü kamerasının displeyində nasazlıq müşahidə edilən təxminən 292 min "Ford F-250", "Ford F-350" və "Ford F-450" pikapını əhatə edəcək.
"Ford" şirkətinin dilerləri "Mustang" modellərində təhlükəsizlik kəmərlərini yoxlayacaq və zərurət yarandıqda qüsurlu hissələri yeniləyəcəklər. Bundan əlavə, pikap modellərində arxa görüntü kamerası və parkinq sistemindəki nasazlıqları aradan qaldırmaq üçün təsvirin emalı modulunun proqram təminatı pulsuz yenilənəcək.скачать dle 11.3

Ford отзовет в США 625 000 авто из-за проблем с ремнями безопасности
Об этом сообщило агентство Reuters со ссылкой на данные Национального управления по безопасности дорожного движения США (NHTSA).
По его информации, отзыву подлежат свыше 332 тыс. автомобилей модели Mustang, в которых были обнаружены проблемы с ремнями безопасности, а также почти 292 тыс. пикапов моделей F-250, F-350 и F-450 из-за неисправностей в работе дисплея камеры заднего вида.
Регулятор указал, что дилеры Ford проведут на автомобилях Mustang проверку ремней безопасности и, при необходимости, заменят дефектные детали. На пикапах они произведут бесплатное обновление программного обеспечения модуля обработки изображений для устранения неисправностей в работе парковочной системы с камерой заднего вида.