ABŞ-nin Azərbaycandakı səfirliyi şatdaunla bağlı bəyanat yayıb
Maliyyələşmənin dayandırılması ilə əlaqədar olaraq, "Facebook" sosial media hesabımızda tam fəaliyyət bərpa olunana qədər mütəmadi yenilənmələr aparılmayacaq. İstisna yalnız təxirəsalınmaz hallar və təhlükəsizliklə bağlı vacib məlumatlara aiddir.
Bu barədə ABŞ-nin Azərbaycandakı səfirliyinin yaydığı bəyanatda deyilir.
"Hazırda ABŞ-da, eləcə də xaricdəki ABŞ səfirlikləri və konsulluqlarında planlaşdırılmış pasport və viza tranzit xidmətləri imkan daxilində, maliyyələşmənin dayandırıldığı müddətdə də davam etdiriləcək.
Sosial media hesablarımızda yenilənmələr yalnız tam fəaliyyət bərpa olunduqdan sonra davam etdiriləcək. Təxirəsalınmaz və təhlükəsizliklə bağlı məlumatlar istisnadır. Xidmətlərimiz və fəaliyyətimizin cari statusu ilə bağlı ən son məlumatlar üçün travel.state.gov saytına daxil olun", - deyə məlumatda qeyd olunub.скачать dle 11.3

Посольство США в Азербайджане объявило о приостановке обновлений в соцсетях из-за шатдауна
В связи с приостановкой финансирования на нашей странице в Facebook не будут регулярно размещаться обновления до полного восстановления деятельности. Исключение составляют только экстренные ситуации и важная информация, связанная с обеспечением безопасности.
Об этом говорится в заявлении посольства США в Азербайджане.
"В настоящее время в США, а также в американских посольствах и консульствах за рубежом плановые услуги по выдаче паспортов и виз, по возможности, будут продолжены и в период приостановки финансирования.
Обновления в наших социальных сетях будут возобновлены только после полного восстановления деятельности. Исключение составляют экстренные случаи и сообщения, связанные с безопасностью. Для получения самой актуальной информации о наших услугах и текущем статусе работы обращайтесь на сайт travel.state.gov", - говорится в сообщении.