İsrail ordusu Qəzzada binaya zərbə endirib
İsrail Müdafiə Ordusu (IDF) Qəzzada HƏMAS-ın kəşfiyyat məlumatlarının toplanması və əməliyyat fəaliyyəti məqsədilə istifadə etdiyi çoxmərtəbəli binaya zərbə endirdiyini bəyan edib.
Bu barədə "Report" "The Times of Israel"ə istinadən məlumat verir.
Hərbçilərin məlumatına görə, yaraqlılar binada izləmə avadanlığı, müşahidə məntəqələri quraşdırıb, həmçinin İsrail qoşunlarına hücum etmək üçün yaxınlıqda partlayıcı qurğular yerləşdiriblər.
Ordudan bildiriblər ki, zərbədən əvvəl mülki əhali arasında itkini minimuma endirmək üçün tədbirlər görülüb: təxliyə həyata keçirilib, havadan müşahidə aparılıb və s.
Bu zərbə ordunun Qəzzada HƏMAS infrastrukturunun bir hissəsi adlandırdığı digər hündürmərtəbəli binanın məhv edilməsindən bir gün sonra endirilib.скачать dle 11.3

Израильская армия нанесла удар по высотке в Газе, использовавшейся ХАМАС » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Израильская армия нанесла удар по высотке в Газе, использовавшейся ХАМАС
Армия обороны Израиля (IDF) заявила, что нанесла удар по многоэтажному зданию в Газе, которое, по их данным, использовалось ХАМАС для сбора разведданных и оперативной деятельности.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на The Times of Israel.
По информации военных, боевики установили в здании оборудование для слежки, наблюдательные посты, а также заложили взрывные устройства вблизи, чтобы атаковать израильские войска. Кроме того, рядом находилась подземная инфраструктура, через которую "координировалась террористическая активность".
В IDF подчеркнули, что перед ударом были предприняты меры для минимизации ущерба среди мирного населения: проведена эвакуация, использовались точные боеприпасы и велось воздушное наблюдение.
Этот удар последовал спустя день после уничтожения другой высотки в Газе, которую армия также назвала частью инфраструктуры ХАМАС.скачать dle 11.3