05.09.2025 12:33 1 047
Bildirilib ki, Anar Əzəm oğlu Ağayev Azərbaycan Tibb Universitetinin (ATU) Tədris işləri üzrə prorektoru vəzifəsinə təyin olunub.
Qeyd edək ki, Anar Ağayev 2001-2004-cü illər ərzində ATU-nun İctimai sağlamlıq və səhiyyənin təşkili kafedrasında baş laborant, 2004-2005-ci illərdə stajor assistent, 2005-2008-ci illərdə baş müəllim, 2008-2017-ci illərdə dekan müavini, 2017-2022-ci illərdə dekan, 2018-2025-ci illərdə professor vəzifəsində çalışıb.
2022-2023-cü illərdə TƏBİB-in İlkin səhiyyə və təcili yardım departamentinin rəhbəri, 2023-2024-cü illərdə TƏBİB-in Tibbi xidmətlərin təşkili departamentinin rəhbəri, 2024-2025-ci illərdə TƏBİB-in İxtisaslı tibbi xidmətin təşkili departamentinin rəhbəri, 02.04.2025-ci ildən 03.09.2025-ci ilədək TƏBİB-in İcraçı direktorunun müşaviri olaraq çalışıb.
A.Ağayev 2025-ci ilin 5 sentyabr tarixindən Azərbaycan Tibb Universitetinin Tədris işləri üzrə prorektoru vəzifəsinə təyin olunub.скачать dle 11.3

05.09.2025 12:33 1 194
Отметим, что А.Агаев в 2001-2004 годах работал старшим лаборантом на кафедре Общественного здоровья и организации здравоохранения АМУ, в 2004-2005 годах - стажером-ассистентом, в 2005-2008 годах - старшим преподавателем, в 2008-2017 годах - заместителем декана, в 2017-2022 годах - деканом, в 2018-2025 годах - профессором.
В 2022-2023 годах он работал руководителем Департамента первичной медицинской помощи и скорой помощи TƏBİB, в 2023-2024 годах - руководителем Департамента организации медицинских услуг TƏBİB, в 2024-2025 годах - руководителем Департамента организации специализированной медицинской помощи TƏBİB, со 2 апреля 2025 года по 3 сентября 2025 года - советником исполнительного директора TƏBİB.
А.Агаев назначен на должность проректора по учебной работе АМУ с 5 сентября 2025 года.скачать dle 11.3