Şəkidə evə basqın edən maskalı şəxslər tutulublar - Video
Şəki rayonunun Kiçik Dəhnə kəndində gecə saatlarında mənzillərdən birinə daxil olan maskalı şəxslər ev sahibinin əl-qolunu bağlayaraq kəsici alətlə ona hədə-qorxu gəlib pulunu ələ keçiriblər.
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətinin Şəki regional qrupundan bildirilib.
Verilən məlumata görə, Şəki Şəhər Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilən əməliyyat tədbirləri nəticəsində cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən 40 yaşlı Anar Sadıqov və tanışı 47 yaşlı Tural Əsədov müəyyən olunaraq saxlanılıblar.
Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb, məhkəmənin qərarı ilə hər iki şəxs barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.

Вооруженное ограбление в Шекинском районе: полиция задержала двух подозреваемых - Видео
В селе Кичик Дехне Шекинского района ночью неизвестные в масках проникли в один из домов, связали хозяина и, угрожая холодным оружием, похитили денежные средства.
Как сообщили в шекинской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел, в результате оперативных мероприятий, проведенных сотрудниками Шекинского районного отдела полиции, были установлены и задержаны подозреваемые в совершении преступления: 40-летний Анар Садыгов и его знакомый 47-летний Турал Асадов.
По данному факту возбуждено уголовное дело, решением суда в отношении обоих лиц избрана мера пресечения в виде ареста. Расследование продолжается.