Azərbaycan idmançılarının sentyabr ayına olan reytinq cədvəli açıqlanıb
Gənclər və İdman Nazirliyi Azərbaycan idmançılarının 1 sentyabr 2025-ci il tarixinə olan reytinq cədvəlini təqdim edib.
Bu barədə qurumun mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Birinci pillədə 330 xalla cüdoçu Zelim Tçkayev qərarlaşıb. Olimpiya çempionu Zelim Kotsoyev (320 xal) ikinci, digər cüdoçu Elcan Hacıyev (310 xal) üçüncü olub.
Növbəti sıralarda cüdoçular Rəşid Məmmədəliyev (210 xal), Uşanqi Kokauri (190 xal), bədii gimnasitka üzrə qrup hərəkətləri komandası (185), güllə atıcısı Ruslan Lunyov (170), idman gimnastı Nikita Simonov (165 xal), yunan-Roma güləşçisi Qurban Qurbanov (160 xal), yunan-Roma güləşçiləri Həsrət Cədərov və Nihat Məmmədli, sərbəst güləşçi Giorgi Meşvildişvili (hamısı 150 xal) yer alıblar.
Cüdo üzrə olimpiya çempionu, növbəti dəfə "10-luq"dan kənarda qalan Hidayət Heydərov ilin əvvəlində açıqlanmış reytinqdə ikinci idi.скачать dle 11.3

Министерство молодежи и спорта представило рейтинговую таблицу азербайджанских спортсменов на 1 сентября 2025 года.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу министерства, первое место занял дзюдоист Зелим Цкаев (330 очков), второе - олимпийский чемпион Зелим Коцоев (320 очков), а третье - дзюдоист Эльджан Гаджиев (310 очков).
Следующие места заняли дзюдоисты Рашид Мамедалиев (210 очков), Ушанги Кокаури (190 очков), команда по групповым упражнениям в художественной гимнастике (185 очков), стрелок Руслан Лунев (175 очков), гимнаст Никита Симонов (165 очков), борец греко-римского стиля Гурбан Гурбанов (160 очков), борцы греко-римского стиля Хасрат Джадаров и Нихат Мамедли, а также борец вольного стиля Георгий Мешвилдишвили (все по 150 очков).
Олимпийский чемпион Хидаят Гейдаров, вновь не попавший в "десятку", в начале года занимал второе место в рейтинге.