İlham Əliyev Maya Sandunu təbrik edib
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Moldova Respublikasının Prezidenti Maya Sanduya təbrik məktubu ünvanlayıb.
"Hörmətli xanım prezident, Moldova Respublikasının milli bayramı - Müstəqillik Günü münasibətilə Sizə və Sizin simanızda bütün xalqınıza öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ən səmimi təbriklərimi çatdırıram.
Biz Azərbaycan ilə Moldova arasında ənənəvi dostluq və əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafına böyük əhəmiyyət veririk.
Əminəm ki, ölkələrimizin və xalqlarımızın mənafeləri naminə birgə səylərimizlə Azərbaycan-Moldova əlaqələrinin mövcud potensialından daha səmərəli istifadə olunmasına, həm ikitərəfli, həm də çoxtərəfli müstəvidə qarşılıqlı maraq doğuran fəaliyyətimizin daha da inkişafına nail ola bilərik.
Belə bir əlamətdar gündə Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, işlərinizdə uğurlar, dost Moldova xalqına daim əmin-amanlıq və firavanlıq diləyirəm".скачать dle 11.3

Президент Азербайджана поздравил президента Молдовы
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо президенту Республики Молдова Майе Санду.
От своего имени и от имени народа Азербайджана выражаю Вам и в Вашем лице всему Вашему народу самые теплые поздравления по случаю национального праздника - Дня независимости Республики Молдова.
Мы придаем большое значение развитию традиционно дружественных связей и сотрудничества между Азербайджаном и Молдовой.
Уверен, что совместными усилиями мы сможем добиться более эффективного использования имеющегося потенциала азербайджано-молдавских отношений, дальнейшего развития нашей представляющей взаимный интерес деятельности как в двусторонней, так и в многосторонней плоскости на благо наших стран и народов.
В столь знаменательный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в делах, а дружественному народу Молдовы - постоянного благополучия и процветания".скачать dle 11.3