18.08.2025 18:44 867
Bildirilib ki, avqustun 17-də Astara rayonunun Suparibağ kəndi ərazisində qəsdən adam öldürülməsinə dair rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Araşdırma zamanı 2004-cü il təvəllüdlü Vüsal Əliyevin aralarında yaranmış mübahisə zamanı tanışı 1959-cu il təvəllüdlü İskəndər Məmmədova bıçaqla xəsarətlər yetirərək qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Astara rayon prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanılıb.
Vüsal Əliyev polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılaraq istintaqa təhvil verilib və prokurorluq tərəfindən şübhəli şəxs qismində tutulub.

В Астаре 21-летний юноша задержан по подозрению в убийстве 66-летнего мужчины
В селе Супарибаг Астаринского района сотрудники полиции задержали подозреваемого в умышленном убийстве.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на районную прокуратуру, житель района Вусал Алиев (2004 г.р.) задержан по подозрению в преднамеренном убийстве своего знакомого Искендера Мамедова (1959 г.р.). По данным следствия, во время ссоры 17 августа он нанес потерпевшему смертельные ножевые ранения.
По факту возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) УК, ведется расследование.