40 yaşlı kişi qətlə yetirildi - Saxlanılan var
Noyabrın 26-sı saat 1 radələrində Masallı şəhəri ərazisində yerləşən evlərdən birində 1984-cü il təvəllüdlü Siruz Mehdiyevin ölməsi barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Bu barədə Masallı Rayon Prokurorluğundan məlumat verilib.
Bildirilib ki, araşdırmalarla 2000-ci il təvəllüdlü İsrafil Cavadovun aralarında yaranmış mübahisə zamanı bıçaqla xəsarətlər yetirərək Siruz Mehdiyevi qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Masallı Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb.
İsrafil Cavadov polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılaraq istintaqa təhvil verilib və rayon prokurorluğunun qərarı ilə şübhəli şəxs qismində tutulub.

В Масаллинском районе убит 40-летний мужчина: задержан подозреваемый
В прокуратуру Масаллинского района поступила информация о смерти Сируза Мехдиева (1984 г.р.) 26 ноября около 01:00 в одном из домов, расположенных на территории города Масаллы.
В ходе следствия возникли обоснованные подозрения в том, что Исрафил Джавадов (2000 г.р.) умышленно убил С.Мехдиева, нанеся ему ножевые ранения на почве возникшего между ними конфликта.
По данному факту в районной прокуратуре возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.