Yaponiyada yaxta və yük gəmisi toqquşub: ölən və itkin düşənlər var
Yaponiya sahillərində yaxta və yük gəmisinin toqquşması nəticəsində 1 nəfər ölüb, bir neçə nəfər itkin düşüb.
Bu barədə “Report” “Al Arabia”ya istinadən xəbər verir.
Yerli sahil mühafizəsi rəsmiləri bildiriblər ki, çınqıl daşıyan yük gəmisinin kapitanı Yaponiyanın Oita bölgəsindəki Hoto adası yaxınlığında toqquşma barədə məlumat verib.
Mənbənin məlumatına görə, Oitadan olan 70 yaşlı kişi suda huşsuz vəziyyətdə tapılıb. Daha sonra xəstəxanada onun ölümü təsdiqlənib.
Yaxtanın göyərtəsində bir neçə nəfərin olduğu qeyd edilir. Altı sahil mühafizə gəmisi və bir təyyarə itkin düşənlərin axtarışını davam etdirir.скачать dle 11.3

Один погиб, несколько человек пропали без вести после столкновения яхты и грузового судна в Японии
Один человек погиб, еще несколько пропали без вести после столкновения яхты и грузового судна у берегов Японии.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на Al Arabiya.
Капитан грузового судна, которое перевозило гравий, сообщил о столкновении у острова Хото в японском регионе Оита, сообщают представители местной береговой охраны.
Согласно источнику, один человек, 70-летний мужчина из Оиты, был найден без сознания в воде. Позже его смерть подтвердили в больнице.
Отмечается, что на борту яхты находились несколько человек. Шесть судов береговой охраны и один самолет продолжают поиски пропавших.скачать dle 11.3