Tərtərdə silahla insident törədən qazi HƏBS EDİLDİ - FOTO
Avqustun 3-də saat 22 radələrində Tərtər rayonu ərazisində şəxsi münasibətlər zəminində baş verən silahlı insidentin qarşısı polis əməkdaşları tərəfindən alınıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətindən bildirilib ki, 1990-cı il təvəllüdlü, 2-ci Qarabağ müharibəsi qazisi Beyrək Quliyev həmkəndlisi, 1992-ci il təvəllüdlü şəxsə qarşı şəxsi münasibətlər zəminində "AK-74" markalı avtomat silahdan atəş açıb. Hadisə nəticəsində xəsarət alan olmayıb, lakin həmin şəxsə məxsus VAZ-2114 markalı avtomobilə zərər dəyib.
Rayon polis şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən B.Quliyev saxlanılıb, ondan "AK-74" markalı avtomat silah götürülüb.
Fakta görə cinayət işi başlanıb, əvvəllər dəfələrlə müxtəlif cinayət əməllərinə görə məhkum olunan B.Quliyev həbs edilib.

Арестован ветеран Карабахской войны, устроивший стрельбу в Тертере - ФОТО
3 августа около 22:00 в Тертерском районе сотрудники полиции предотвратили вооружённый инцидент, произошедший на почве личных разногласий.
Как сообщили в пресс-службе МВД, ветеран второй Карабахской войны Бейрек Гулиев (1990 г.р.) открыл огонь из автомата АК-74 по своему односельчанину 1992 года рождения. В результате происшествия никто не пострадал, однако был повреждён автомобиль ВАЗ-2114, принадлежавший оппоненту.
Б.Гулиев был задержан сотрудниками районного отдела полиции. У него изъяли оружие.
Отмечается, что Б.Гулиев ранее неоднократно привлекался к ответственности за различные преступления. На данный момент он взят под стражу.