Hacıqabulda təcili tibbi yardım maşını QƏZAYA UĞRADI: Ölən və yaralananlar var - Video (Yenilənib)
Hacıqabul rayonunda təcili yardım maşının qəzaya uğraması nəticəsində ölən və yaralıların şəxsiyyəti məlum olub.
Füzuli rayon sakini, 1971-ci il təvəllüdlü Namiq Həmzəyevin idarə etdiyi təcili yardım maşınının dəmir səddə çırpılması nəticəsində həmyerlisi 1993-cü il təvəllüdlü Rəsul Qurbanlı ölüb. Sürücü və həkim Əliağa Quliyev isə müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıblar.
Yaralılar Şirvan Şəhər Xəstəxanasına yerləşdiriliblər.
Hacıqabulda təcili tibbi yardım maşınının düşdüyü qəzanın təfərrüatı məlum olub.
Oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsindən (BDYPİ) bildirilib ki, hadisə bu gün saat 6:30-da, Bakı-Qazax magistral yolunun 98-ci kilometrliyində qeydə alınıb.
"Rüstəm Sahib oğlu Rüstəmovun idarə etdiyi "KamAZ" markalı, 14-BD-565 dövlət nömrə nişanlı yük avtomobili ilə 90-JN-615 dövlət nömrə nişanlı təcili tibbi yardım avtomobili toqquşub. Daha sonra isə təcili tibbi yardım avtomobili dəmir səddə çırpılıb. Hadisə zamanı təcili tibbi yardım avtomobilində sürücüdən əlavə iki nəfər də olub. Hələlik onların şəxsiyyətləri məlum deyil. Hər üç şəxs ağır vəziyyətdə xəstəxanaya çatdırılıb. Faktla bağlı araşdırma aparılır", - deyə məlumatda bildirilir.
Hacıqabulda təcili yardım maşını qəzaya uğrayıb.
APA-ya istinadən xəbər verir ki, hadisə Bakı-Qazax magistral yolunun Hacıqabul rayonunun Navahı kəndindən keçən hissəsində baş verib.
Təcili yardım maşınının dəmir səddə çırpılması nəticəsində bir nəfər ölüb, iki nəfər isə ağır vəziyyətdə Şirvan xəstəxanasına yerləşdirilib.

В Азербайджане машина скорой помощи попала в ДТП: есть погибший и пострадавшие - Видео (Обновлено)
В результате столкновения с металлическим ограждением машины скорой помощи, за рулем которого находился житель Физулинского района Намиг Гамзаев (1971 г.р.), погиб его земляк Расул Гурбанлы (1993 г.р.). Водитель и врач Алиага Гулиев получили телесные повреждения различной степени тяжести.
Пострадавшие были доставлены в Ширванскую городскую больницу.
Стали известны подробности дорожно-транспортного происшествия (ДТП) с участием машины скорой помощи в Гаджигабульском районе.
В ответ на запрос Oxu.Az в Главном управлении Государственной дорожной полиции сообщили, что ДТП было зарегистрировано сегодня в 06:30 на 98-м км магистрали Баку - Газах.
"Грузовик КАМАЗ с государственным регистрационным номером 14-BD-565, за рулем которого находился Рустам Рустамов, столкнулся с машиной скорой помощи с госномером 90-JN-615. Во время аварии в скорой, помимо водителя, находились еще два человека. Их личности пока не установлены. Все три человека в тяжелом состоянии доставлены в больницу. По данному факту ведется расследование", - говорится в информации.
На участке магистрали Баку - Газах, проходящем через село Наваи Гаджигабульского района, произошло дорожно-транспортное происшествие (ДТП).
Как сообщает AПA, в результате столкновения машины скорой помощи с металлическим ограждением один человек погиб, двое госпитализированы в тяжелом состоянии в Ширванскую городскую больницу.