Generalların saxlanıldığı həbsxanaya yeni rəis təyin edildi
"Qafqazinfo"ya istinadla xəbər verir ki, müəssisəyə rəhbərlik Rəşad Əhədova tapşırılıb. Əhədov bundan əvvəl də Penitensiar Xidmətdə müxtəlif vəzifələrdə çalışıb.
Məlumat üçün bildirək ki, 9 saylı cəzaçəkmə müəssisəsində keçmiş yüksəkvəzifəli məmurlar və generallar saxlanılırlar. Onların arasında generallar - Bəkir Orucov, Əhməd Əhmədov, Elçin Quliyev, Nizami Şirinov, cinayətlərinə görə "general-mayor" rütbəsindən məhrum edilmiş Mövlam Şıxəliyev, həmçinin keçmiş baş prokuror Eldar Həsənov və İmişlinin əvvəlki icra başçısı Vilyam Hacıyev də var.скачать dle 11.3

Назначен новый начальник исправительного учреждения, где содержатся генералы
В исправительном учреждении №9 Пенитенциарной службы Министерства юстиции Азербайджана произведено новое назначение.
Как сообщает Qafqazinfo, Рашад Ахадов назначен начальником указанного учреждения. Он и ранее работал на различных должностях в Пенитенциарной службе.
Отметим, что в исправительном учреждении №9 содержатся бывшие высокопоставленные чиновники и генералы. Среди них генералы - Бекир Оруджов, Ахмед Ахмедов, Эльчин Гулиев, Низами Ширинов, лишенный звания "генерал-майор" за свои преступления Мовлам Шихалиев, а также бывший генеральный прокурор Эльдар Гасанов и экс-глава Исполнительной власти Имишлинского района Вильям Гаджиев.скачать dle 11.3