Beyləqanda narkotik vasitənin təsiri altında olan taksi sürücüsü həbs edilib
Beyləqanda narkotik vasitə və spirtli içkinin təsiri altında taksi fəaliyyəti ilə məşğul olan sürücü həbs edilib.
Bildirilib ki, Beyləqan Rayon Polis Şöbəsinin Dövlət Yol Polisi Bölməsinin əməkdaşları tərəfindən rayon ərazisində "Kia" markalı nəqliyyat vasitəsi ilə yol hərəkəti qaydasını pozduğuna görə sürücü İ.Səfərova “saxla” işarəsi verilib. Araşdırma zamanı onun narkotik vasitə və spirtli içkinin təsiri altında avtomobili idarə etdiyi aşkarlanıb.
İ.Səfərov barəsində protokol tərtib edilərək baxılması üçün rayon məhkəməsinə göndərilib. Məhkəmənin qərarına əsasən onun sürücülük hüququ 2 il müddətinə məhdudlaşdırılmaqla 7 sutka inzibati qaydada həbs olunub.скачать dle 11.3

В Бейлагане арестован таксист, управлявший автомобилем в состоянии наркотического опьянения
Как сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу МВД, сотрудники дорожной полиции Бейлаганского РУП остановили водителя автомобиля марки KIA И.Сафарова за нарушение правил дорожного движения.
В ходе проверки было установлено, что он управлял автомобилем в состоянии наркотического и алкогольного опьянения.
В отношении И.Сафарова составлен протокол, который был направлен на рассмотрение в районный суд. Решением суда задержанный лишен водительских прав на 2 года и подвергнут административному аресту сроком на 7 суток.