Bakıda yolda lüt gəzən gənc saxlanıldı
Bakı şəhər Sabunçu rayonu ərazisində çılpaq vəziyyətdə əxlaqsız hərəkətlər edən şəxs məsuliyyətə cəlb edilib.
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, hadisə Bilgəh qəsəbəsində - Dənizkənarı yolda baş verib.
Gənc oğlan tamamilə lüt vəziyyətdə qeyri-etik hərəkətlər edərək vətəndaşların narahatlığına səbəb olduğuna görə saxlanılıb.
Sabunçu Rayon Polis İdarəsinin 14-cü Polis Şöbəsinə aparılan şəxsin Salyan rayon sakini olan və paytaxtın Binəqədi rayonunda yaşayan 1997-ci il təvəllüdlü S.Səlimov (şərti) olması müəyyən edilib.
Respublika Narkoloji Mərkəzinin Ambulator məcburi-narkoloji tibbi yoxlamanın rəyinə əsasən, onun narkotik vasitə qəbul etməsi məlum olub.
Saxlanılan şəxs uzun müddətdir restoranda aşpaz işlədiyini, hadisədən əvvəl istirahət mərkəzində kokteyl içdiyini və bundan sonra özünə nəzarəti itirdiyini deyib.
Barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 206 və 510-cu maddələri ilə protokol tərtib edilən gənc Sabunçu Rayon Məhkəməsinə aparılıb. O, 300 manat cərimə edilərək sərbəst buraxılıb.скачать dle 11.3

Потерял контроль и одежду: в пригороде Баку задержан обнаженный нарушитель
Согласно заключению медицинского освидетельствования в Республиканском наркологическом центре, было установлено, что мужчина употреблял наркотические средства.
Он сообщил, что долгое время работал поваром в ресторане, а непосредственно перед инцидентом выпил коктейль в центре отдыха, после чего потерял контроль над собой.
В отношении С.Салимова был составлен протокол по статьям 206 (незаконное потребление наркотических средств) и 510 (мелкое хулиганство) Кодекса об административных проступках Азербайджанской Республики.
Он был доставлен в Сабунчинский районный суд. Нарушитель оштрафован на 300 манатов и отпущен на свободу.