"iOS" əməliyyat sistemi üçün "WhatsApp"da YENİ FUNKSİYA
"WhatsApp" mesencerinin "iOS" əməliyyat sistemi üçün beta versiyasında əvvəllər "Android"də mövcud olan müzakirə bölmələrinin analoqu olan mesaj zənciri funksiyasını sınaqdan keçirməyə başlayıb.
Yeniliyə "WABetaInfo" (WBI) portalı diqqət çəkib.
Yeni funksiya əsas çat lentini yükləmədən xüsusi mesajlar üçün ayrıca mövzular bölməsi yaratmağa imkan verəcək. Bu, onu ümumi yazışma axınında qalan mövcud sitatlı cavablardan fərqləndirir. Yeniliyin, xüsusilə eyni vaxtda bir neçə mövzunun müzakirə olunduğu aktiv qrup çatlarında söhbətləri izləməyi asanlaşdıracağı gözlənilir.
İş mexanizmi belədir: zəncirdə cavab verilmiş mesajda xüsusi sayğac görünəcək. Bunun üzərinə kliklədikdə, bütün müzakirə bölməsinin göstəriləcəyi ayrı bir ekran açılacaq. Bu pəncərədə istifadəçilər bütün cavabları xronoloji ardıcıllıqla görə və müzakirəni davam etdirə biləcəklər.
Hazırda bu funksiya üzərin aktiv işlər görülür və hətta "Apple"ın "TestFlight" xidməti vasitəsilə beta test proqramının bütün iştirakçıları üçün hələ əlçatan deyil.скачать dle 11.3

В WhatsApp для iOS появилась новая функция
В бета-версии мессенджера WhatsApp для iOS началось тестирование функции цепочек сообщений - аналога веток обсуждений, который ранее стал доступен на Android.
На нововведение обратила внимание редакция ресурса WABetaInfo (WBI).
Новая функция позволит создавать отдельные ветки для конкретных сообщений, не загромождая основную ленту чата. Это отличает ее от уже существующих ответов с цитированием, которые остаются в общем потоке переписки. Ожидается, что нововведение упростит отслеживание разговоров, особенно в активных групповых чатах, где одновременно обсуждается несколько тем.
Механизм работы следующий: на сообщении, к которому есть ответы в цепочке, появится специальный счетчик. При нажатии на него откроется отдельный экран, где будет отображаться вся ветка обсуждения. В этом окне пользователи смогут ознакомиться со всеми ответами в хронологическом порядке и продолжить дискуссию.
В настоящее время функция находится в активной разработке и пока не доступна даже всем участникам программы бета-тестирования через сервис Apple TestFlight.
Как правило, WhatsApp внедряет крупные нововведения поэтапно, поэтому перед полноценным публичным релизом цепочек сообщений, вероятно, выйдет еще несколько тестовых версий приложения.скачать dle 11.3